З нагоди Дня молоді фахівці Регіонального центру Олексій Рибалка, Марина Андрієнко та Олена Омельченко провели правопросвітницький захід «Я МАЮ ПРАВО!» на базі Сумського міського центру дозвілля молоді. Де можна отримати безоплатну правову допомогу, як в телефонному режимі вирішити свої юридичні питання, як діяти, якщо твої права порушують, а також багато іншої цікавої та важливої інформації студентство та працівники Центру дозвілля молоді мали можливість дізнатися від юристів системи безоплатної вторинної правової допомоги.
Так, Олексій Рибалка розповів історію створення системи безоплатної правової допомоги в Україні, її завдання та цінності. Юрист роз’яснив, у чому полягає первинна та вторинна правова допомога та хто нею може скористатися. Більш детально фахівець розповів про роботу контактного центру, а також відповів на запитання присутніх що, стосувалися співпраці центрів БВПД з адвокатами.
Марина Андрієнко зосередила увагу на суб’єктах права на безоплатну вторинну правову допомогу, навела статистичні дані по кількості виданих доручень по кримінальним провадженням та розповіла про підліткову злочинність.
Про загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», його мету та головні завданнярозповіла Олена Омельченко. Також фахівець наголосила на важливості захисту людей, які постраждали від домашнього насильства, й розповіла молоді про те, що необхідно знати, куди можна звернутися за безоплатною правовою допомогою й не замовчувати, якщо права людини були порушені.
Усі присутні переглянули соціальні відеоролики, у яких розповідаються реальні історії із життя звичайних людей, які зіткнулися із порушенням своїх прав, але змогли відстояти їх за допомогою фахівців системи безоплатної правової допомоги. Сюжети відеороликів стосуються захисту прав учасників АТО та членів їхніх родин, відстоювання прав осіб з інвалідністю, захисту від насильства у родині, відстоювання права на справедливу пенсію, захисту від незаконного звільнення та від неправомірно нарахованих комунальних платежів, а також відстоювання права на комунальні послуги належної якості.
Учасники заходу зазначили, що почута інформація була для них вкрай корисною, адже більшість з них не знали, що можна отримати безоплатну правову допомогу, а також в телефонному режимі скористатися консультацією юриста. Про свої враження молодь поділилася і з представниками ЗМІ, які теж завітали на захід.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.