Представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з моніторинговим візитом відвідали Сумщину. На підсумкове засідання «круглого столу» для обговорення результатів, шляхів вирішення проблемних питань, що стосуються внутрішньо переміщених осіб, були запрошені фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області.
У форматі відкритого діалогу представники системи безоплатної правової допомоги, Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА та міськради, Головного управління пенсійного фонду, а також радник з питань ВПО у Сумській області розглянули низку актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб, визначили, які труднощі виникають при здійсненні виплат, оформленні документів, захисті порушених прав.
Заступник директора Регіонального центру Валентина Волобуєва поінформувала присутніх про те, що внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу – захист інтересів в суді адвокатом, послуги якого сплачує держава. «Так, у 2017 році безоплатною вторинною правовою допомогою на Сумщині скористалися 90 осіб з категорії ВПО. Станом на 30.11.2018 – 88», – наголосила Валентина Волобуєва.
Щодо питань, з якими найчастіше звертаються ВПО, юрист виділила наступні:
1. Пільги ВПО
2. Стягнення аліментів
3. Перерахунок розміру пенсії
4. Встановлення факту народження дитини
5. Встановлення факту смерті
6. Встановлення факту реєстрації, розірвання шлюбу
7. Оскарження відмови у виплаті пенсії
8. Реєстрація місця проживання тощо.
Окрім цього, Олексій Рибалка, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру, розповів, що за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 внутрішньо переміщені особи в телефонному режимі отримують консультації та роз’яснення юристів з того чи іншого правового питання.
«Моніторинговий візит на Сумщину показав позитивну динаміку. Інституції, які опікуються вирішенням питань ВПО, удосконалюють свою роботу у частині надання соціальної, правової допомоги даній категорії населення», – зауважила представниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юлія Вітенко.
Учасники «круглого столу» наголосили на тому, що наразі залишаються невирішеними деякі проблемні питання ВПО, тож і надалі важливим є напрацювання спільних рекомендацій та вироблення механізмів реалізації прав даної категорії осіб.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.