23 березня 2017 року, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області організував навчання для працівників системи БПД Вінниччини – фахівців відділів правової інформації та консультації, а також інтеграторів місцевих центрів з надання БВПД. До заходу також були залучені представники Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області.
В.о. директора Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Марина Лукіянова звернулася до присутніх з вітальним словом, заохотивши учасників навчання брати активну участь в обговореннях, ставити запитання та вбирати нові знання: «Важливо постійно вдосконалювати свої знання, оскільки жодна сфера роботи, в тому числі і правова, не стоїть на місці. На сьогодні вимоги до працівників підвищуються, і неосвіченим стає той, хто не бажає і не намагається вчитися і здобувати новий кваліфікаційний рівень».
Юрій Круголь, начальник Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, поінформував присутніх про пілотні проекти Міністерства юстиції України: «Відтепер, оформити свідоцтво про народження дитини можна безпосередньо у пологовому будинку. У чотирьох місцях міста можливо здійснити державну реєстрацію шлюбу «за добу». Також, Юрій Круголь детально розповів про пілотний проект «он-лайн будинок юстиції».
Порядок прийому документів для здійснення державної реєстрації громадських формувань роз’яснювала Аліна Єрохіна, начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації ГТУЮ у Вінницькій області. Згадали і про позитивний досвід співпраці з Гайсинським і Козятинським місцевими центрами з надання БВПД і в даному напрямку.
Заступник начальника відділу з питань нотаріату ГТУЮ у Вінницькій області Тетяна Шемчук розповіла присутнім про порядок оформлення та вступу у спадщину і проаналізувала проблемні питання цієї сфери. Пані Тетяна відповіла на ряд питань, які поставили учасники навчань, зокрема, надала пояснення щодо кола обов’язків нотаріусів у питанні оформлення спадщини.
Альона Єфіменко, начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації ГТУЮ у Вінницькій області, говорила про апостиль, його призначення, пункти оформлення та представила процедуру його замовлення.
На важливості внутрішньої та зовнішній взаємодії відділів та центрів наголосив начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів. «Люди, які звертаються до центрів правової допомоги – це найчастіше вразливі категорії населення, які не мають до кого звернутися, тому дуже важливий індивідуальний підхід і розуміння. У роботі з громадянами потрібно надавати консультації та поради таким чином,щоб людина зрозуміла і осмислила, що їй робити надалі та куди звертатися», – зазначив Олександр Сільніцький.
З конструктором та особливостями розроблення програм надання безоплатної первинної правової допомоги присутніх ознайомила Наталя Стець, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Вінницького місцевого центру з надання БВПД.
Третю частину навчання проводила Дар’я Божнюк, заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації для інтеграторів на тему: «Організація та ведення комунікації», де звернула увагу на ведення зовнішньої і внутрішньої комунікації та на шляхи співпраці із засоби масової інформації. Також, в цій частині заходу було розроблено макет «карти правових потреб» територіальних громад.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 82.
Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).