28 березня за головуванням керманича регіону Миколи Клочка відбулося чергове засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області.
До обговорення актуальних проблемних питань учасників бойових дій долучилася й представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області – заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Юлія Андріянова.
Цього разу засідання Координаційної ради мало значне кількісне представництво, адже до обласного центру приїхали учасники бойових дій з різних куточків регіону. Причиною масового зібрання учасників АТО, афганців стала прийнята Кабміном 14 березня поточного року постанова про монетизацію пільг на проїзд, згідно з якою розмір грошових виплат визначатиметься шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок. З цим рішенням категорично не погоджуються учасники бойових дій, адже їх обурив факт обмеженої кількості поїздок і не врахування того, що комунальний транспорт не надто розвинений в області й тому доводиться користуватися послугами маршрутних таксі й деколи з пересадками.
Голова Координаційної ради зауважив: «До наступної сесії обласної ради нам необхідно розробити звернення, яке має пройти всі необхідні депутатські комісії, з проханням, щоб постанову скасували або вдосконалили за нашими конкретними пропозиціями.» Також Микола Клочко наголосив на концептуальній позиції обласної державної адміністрації у підтримці учасників бойових дій.
По тому перейшли до розгляду не менш важливих питань. Зокрема, йшлося про забезпечення житлом родичів загиблих учасників АТО, про виділення їм земельних ділянок, а також про надання соціальних гарантій жінкам, які проходять військову службу.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.