21 травня 2018 року на базі правового клубу «PRAVOKATOR» відбулось робоче засідання Міжвідомчого комітету системи правосуддя Одеської області, який був створений за ініціативою Канадського проекту підтримки судової реформи в Україні.
В рамках зустрічі учасники обговорювали організаційно-правові та комунікаційні питання, пов’язані із функціонуванням інституту присяжних.
Члени комітету обговорили питання популяризації присяжних та їх професійної підготовки, а саме:
- сучасні виклики функціонування інституту присяжних в Україні;
- дослідження потреб присяжних з розвитку навичок hard skills та soft skills;
- розробка системи тренінгів та дистанційного курсу для підготовки та підвищення кваліфікації присяжних;
- організаційна спроможність роботи присяжних та апробація виробленої моделі.
Нагадаємо, що міжвідомчий комітет системи правосуддя Одеської області створено за підтримки українсько-канадського проекту “Проект підтримки судової реформи в Україні”. До складу комітету ввійшли представники ради адвокатів Одеської області, системи безопалтної правової допомоги, Теруправління Державної судової адміністрації України в Одеській області, Одеської обласної ради, прокуратури Одеської області, ГТУЮ в Одеській області та інші. Координатором комітету з організаційної роботи є директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Клішина.
Комітет реалізовує практичний підхід у забезпеченні скоординованих комунікацій і оперативного реагування на кризові ситуації і резонансні питання, що постають в системі правосуддя, а також для виявлення можливостей для співпраці з реалізації програм покращення доступу до правосуддя.