назад

Найкращий спосіб захистити дитину – навчити

 

189-1Як діяти підліткам та дітям, аби не стати жертвою цькувань, і куди звертатись, якщо подібне все ж трапилось. Фахівці системи безоплатної правової допомоги 7 серпня 2018 року організували лекцію у Берегометському дитячому пансіонаті «Юність» і розповіли про це юним буковинцям.



Фотографія з Інтернету

Насміхаються, ховають речі, ніби випадково їх скидають, а подекуди проявляють надмірну агресію. Фізичні та моральні знущання називають булінг. Його наслідки – не лише синці, переломи ніг та рук, розбиті голови, а деколи навіть суїцид. Якщо закривати очі на найменші прояви цькування, то воно може перерости у нечувану жорстокість, запевняють фахівці.

Найчастіше жертвами насилля стають діти та підлітки, які мають фізичні недоліки. Страждають від булінгу також невпевнені у свої силах, фізично слабкі, імульсивні та замкнені у собі і не лише. Причин виникнення булінгу чимало. Цькування, це, перш за все, прояв агресії. Приниження іншого і домінування – основна мета тих, хто чинить подібне.

Діти та підлітки під час правопросвітницького заходу були відкриті до діалогу. Вони розпитували, як діяти, аби не стати жертвою цькувань. Тож фахівці їм дали такі поради:

• ігнорувати кривдника;
• спробувати зробити вигляд, що Вам байдуже;
• використовувати гумор;
• стримувати прояви гніву та злості і не вступати у бійку, адже саме цього прагне кривдник.

«Агресія породжує агресію, так діяти не варто, – пояснив юним буковинцям фахівець Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Богдан Чопей. – Не соромтесь обговорювати ситуації загрози з дорослими. Завдяки законодавчим змінам усі жертви насилля мають право скористатись послугами адвоката, роботу якого оплачує держава. Для цього необхідно звернутись у Вижницький місцевий центр з надання БВПД».

Також діти та підлітки дізнались, що вони мають змогу зробити, аби не залишитись один на один із проблемою. Зокрема, безоплатно зателефонувати операторам контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (0 800 213 103). Ці фахівці порадять, куди у таких випадках потрібно звертатись. До речі, контакт-центр системи БПД працює цілодобово.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел. (0 3730) 2-31-58.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).