Досить насиченим та результативним видався минулий тиждень для фахівців Бердянського МЦ. Різноманітні заходи, зустрічі, обговорення, подорожі – стали основним атрибутом роботи співробітників центру.
На початку тижня начальник та головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Євген Сухомлин та Вікторія Донцова завітали до Відокремлений структурний підрозділ “Бердянський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету”. За запрошенням заступника директора з виховної роботи Людмили Ірзи, фахівці центру провели правопросвітницьку лекцію для студентів перших курсів на тему: «Відповідальність неповнолітніх, їх права та обов’язки». В рамках зустрічі та бесіди зі студентами були детально розкритті питання цивільно-правової, адміністративної та кримінальної відповідальності, вік, з якого настає обов’язок відповідати за вчинене, розкрите поняття незворотності покарання за заподіяну шкоду та протиправні діяння. Найбільшу зацікавленість у студентів викликали питання прав та обов’язків неповнолітніх, особливо у взаємостосунках з правоохоронними органами. Зустріч виявилася настільки цікавою, що співробітники центру пообіцяли завітати до навчального закладу знову.
Наступного дня в.о. директора Бердянського МЦ Христина Подопригорова та Євген Сухомлин за запрошенням головного лікаря Олени Авдєєвої зустрілися з медпрацівниками КУ «Бердянський психоневрологічний диспансер» Запорізької обласної ради. В рамках зустрічі були обговорені перспективи подальшого співробітництва задля надання безоплатної правової допомоги як працівникам так і підопічним закладу.
Невід’ємною частиною роботи для фахівців центру є проведення правопросвітницьких заходів в місцях позбавлення волі. Минулої середи Євген Сухомлин та Євген Парубець, адвокат, що співпрацює з місцевим центром, зустрілися із засудженими Бердянської виховної колонії № 77. Більшість питань, які турбували як засуджених так й адміністрацію установи стосувалися труднощів з отриманням паспортів громадянина України. Також звучали питання щодо неможливості отримання соціальних виплат та оформлення спадщини. Євген Сухомлин пообіцяв разом з колегами прикласти максим зусиль, щоб допомогти у вирішені озвучених питань.
Того ж дня Христина Подопригорова та Євген Сухомлин завітали до Осипенківської об’єднаної територіальної громади, де на засіданні виконавчого комітету разом з головою, його заступниками та членами виконкому обговорили питання надання безоплатної правової допомоги мешканцям громади, відкриття дистанційного пункту доступу, а також надання допомоги у вирішенні актуальних правових питань новоствореної ОТГ.
Також нагадуємо, що за отриманням безоплатної правової допомоги можна звернутися до Бердянського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою:
Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, 8, 1-й поверх (будівля санепідемстанції)
Телефони: (06153) 4-89-42, (06153) 4-89-43, 0950209918, 0960079909,
ел. пошта: berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua, скайп: berdyansk_center.
А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).