25 жовтня 2016 року більше 30 адвокатів Сумської області, залучених до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній основі, пройшли навчання на тренінгу «Захист прав і соціальні гарантії учасників АТО та членів їх сімей».
Захід організований Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області у партнерстві з громадською організацією «Громадське бюро «Правозахист» та громадською організацією «Ліга захисту» в рамках проекту «Знай! Вимагай! Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко відкрила захід, запросивши учасників до активної участі у форматі дискусій.
Модератором тренінгу виступила заступник директора Регіонального центру, адвокат Валентина Волобуєва.
Проблеми судового захисту та актуальні питання учасників АТО, членів їх сімей розкрив у власній презентації представник Громадської організації «Ліга захисту» Андрій Лозовицький, зазначивши, що питання отримання статусу учасника АТО, оформлення інвалідності, незаконні звільнення та фінансові питання мобілізованих, які мають зобов’язання по кредиту, на сьогодні є найбільш затребуваними.
З поточними державними програмами підтримки учасників АТО та членів їх сімей, психологічною реабілітацією, оздоровленням демобілізованих ознайомила присутніх Лідія Лисаченко, завідувач сектору координації та контролю надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА, зазначивши, що за допомогою та консультацією можна звертатись до Сектору надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, який функціонує за адресою: м. Суми, площа Незалежності, 3 (у приміщенні Сумського обласного центру зайнятості населення).
Адвокат Олексій Назаренко поділився закордонним досвідом психологічної реабілітації учасників АТО, закликавши присутніх бути терплячими та з розумінням відноситись до клієнтів – учасників бойових дій.
Дискусійними стали практичні питання, зокрема помилки в первинних документах, що видаються військовослужбовцям у військових частинах, які знаходяться в зоні проведення АТО, тлумачення судами та військовою прокуратурою поняття особливого періоду при кваліфікації військових злочинів, реалізація процедур наділення учасників АТО земельними ділянками тощо.
Завершився тренінг вирішенням практичних вправ (кейсів).
Тренінг відвідали адвокати м. Суми, Конотопського, Роменського, Лебединського, Білопільського та Недригайлівського районів Сумської області, керівник юридичної клініки «Довіра» Сумського Національного аграрного університету Наталія Гресь.
«Тренінг зрозумілий, якісно викладений, інформація важлива для подальшого використання в роботі. Був присутній діалог, що дуже важливо,» – вважає учасник тренінгу адвокат Євгеній Яковець.
«Тренінгові форми навчання надзвичайно важливі для підвищення професійної кваліфікації адвоката,» – учасник тренінгу, адвокат Ольга Смирнова.
«Тематика захист прав учасників АТО є надзвичайно цікавою та актуальною. Сподіваємось на участь у подальших заходах із залученням адвокатів-практиків та вирішенням практичних вправ (кейсів),» – адвокат Оксана Мусієнко.
Нагадаємо, що захід організовано Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області у партнерстві з громадською організацією «Громадське бюро «Правозахист» та громадською організацією «Ліга захисту» в рамках проекту «Знай! Вимагай! Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Між організаторами заходу діє Меморандум про співпрацю.