назад

Навчання для державних службовців з питань функціонування системи безоплатної правової допомоги

160318 41

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена Демченко 18 березня виступила з лекцією на навчанні для державних службовців. У заході взяли участь працівники апарату та структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації. 

Лекція-консультація на тему «Безоплатна правова допомога – соціальна програма уряду» стосувалася розвитку системи безоплатної правової допомоги, основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

 Олена Демченко наголосила на тому, що право кожного українця на правову допомогу закріплене Конституцією. В свою чергу Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає, що право на безоплатну первинну правову допомогу, тобто консультації, роз’яснення законодавства тощо, мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. А от вторинна правова допомога, яка включає такі види послуг: захист, представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, безоплатно надається категоріям осіб, які визначені у Законі «Про безоплатну правову допомогу». Більше того, ці послуги є безоплатними для громадян, але робота адвокатів оплачується із державного бюджету.

Захист у кримінальних справах забезпечують Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які знаходяться в кожному обласному центрі України та місті Київ. Наданням правової допомоги у цивільних та адміністративних справах займаються місцеві центри, які із 1 липня 2015 року запрацювали по всій Україні. З 1 липня 2016 року в Україні будуть відкриті понад 400 бюро правової допомоги, де кожен зможе скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України та отримати фахову безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультації.

Для багатьох присутніх на навчанні ця інформація була новою, тому в них було багато запитань щодо того, куди звертатися за консультаціями та захистом. Олена Демченко відповіла на всі питання, надала контакти місцевих центрів, які діють у Сумській області та закликала присутніх активно поширювати отриману інформацію серед населення.

160318 42

160318 43