Фахівчині центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельницької області 13-14 листопада взяли участь у навчальному тренінгу на тему: «Розпізнавання та реагування на дискримінацію».
Захід відбувся заа ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та у співпраці з Фондом Фрідріха Еберта в Україні у м. Хмельницький. До участі запрошено представників різних професійних сфер органів державної влади та місцевого самоврядування Хмельницької області.
Протягом двох насичених днів кожен учасник чітко зрозумів гостроту питання дискримінації. Представниці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини детально розтлумачили учасникам «захищені» ознаки, дискримінація за якими заборонена. Так, Вікторія Парубок розповіла про дію на території України анти-дискримінаційного законодавства, про основні принципи Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», практику застосування Європейського суду з прав людини у справах про дискримінацію. Ксенія Родняк поінформувала учасників про принцип рівності, поняття та ознаки дискримінації, навчила розпізнавати дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації та релігійних переконань.
Під час навчального процесу учасники працювали в групах, виконували практичні завдання, активно дискутували, ділилися досвідом та навичками роботи із вразливими групами населення. Навчилися розрізняти різні правові категорії такі, як утиск, пряма та непряма дискримінація.
По завершенню заходу всі учасники однозначно наголосили про необхідність проведення таких тренінгів для представників різних професій та груп населення.
Набуті знання та навички, отримані у ході тренінгу, стануть у нагоді в роботі фахівців центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельницької області, сприятимуть утвердженню принципу рівності та недискримінації в регіоні.
Усім нам варто виховувати терпимість та розуміння до кожного!