Основна мета програми полягає у наданні підтримки Україні для подолання кризи на сході країни. Спеціальна ініціатива «Україна» забезпечує надання екстреної допомоги у вирішенні найбільш актуальних проблем, з якими стикається країна та її населення через збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зі східних областей.
Спеціальна ініціатива «Україна» 17 грудня 2015 року розпочала відкритий конкурс проектних пропозицій у трьох східних регіонах, зокрема, у Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях. Конкурс пропозицій організовано разом із відповідними державними обласними адміністраціями. Ця ініціатива створюється які інструмент забезпечення фінансування для покращення управління державними ресурсами, поліпшення якості надання послуг на місцевому рівні та підвищення соціальної злагодженості, зміцнення взаємовідносин між державою і суспільством.
Проекти, що братимуть участь у конкурсі, повинні фокусуватися на поліпшенні якості надання послуг для ВПО та приймаючих громад.
В Україні досить гостро постає проблема правової та соціальної ізоляції вразливих верств населення, внаслідок відсутності інформування щодо їх прав та механізмів їх захисту. Особливо гостро це питання стосується населення, яке проживає в сільській місцевості.
Одним із засобів посилення захисту прав людини – забезпечення рівного загального доступу до необхідних послуг населення (доступ до юридичних служб та правосуддя, надання юридичної допомоги переселенцям та жителям віддалених районів Запорізької області).
Конкурсна комісія обрала проектну пропозицію Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області для реалізації.
Реалізація цього проекту дозволить:
– розширити сфери послуг для жителів Запорізької області (особливий вид сервісу);
– моніторити проблеми громади та активізувати громадський сектор;
– формувати “діалог в громаді” (як вертикальний, так і горизонтальний);
– підвищити правову обізнаність і якість життя жителів м. Запоріжжя та Запорізької області;
– покращити імідж та підвищити рівень довіри до влади.