Інститут громадських радників – це ланка, яка спроможна допомогти із вирішенням великої кількості правових запитів та проблем громадян. На цьому наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк на міжнародній конференції «Громадські радники: спільнота та розвиток». Захід організований за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», USAID та Української фундації правової допомоги.
Громадські радники здійснюють «первинну» юридичну консультацію громадян, а потім, якщо є така потреба, перенаправляють до кваліфікованих юристів. Крім того, громадські радники супроводжують громади у вирішенні питань, які не потребують спеціальних юридичних знань. Перший випуск громадських радників відбувся в Україні наприкінці минулого року. Нині випускники трьох наборів працюють у 14 регіонах – від Чернівецької до Луганської області.
«Вважаю роль громадських радників архіважливою. Зокрема, в контексті взаємодії їх із системою БПД. Така взаємодія, в першу чергу, може стосуватися вивчення правових потреб громад, правопросвітництва, проведення навчальних заходів та забезпечення доступу до правової допомоги», – наголосив Олексій Бонюк.
За його словами, інформація від громадських радників про правові потреби громад дозволить формувати державну політику у сфері доступу до правосуддя із врахуванням цих потреб.
«Аби робота громадських радників була більш ефективною, виступатиму з ініціативою надати представникам цієї потужної спільноти офіційного статусу. Бажаю громадським радникам сталості, розвитку та перспективи на багато років вперед!», – підкреслив Олексій Бонюк.
Довідково. Ініціатива громадських радників активно впроваджується в Україні Міжнародним фондом «Відродження» спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги, Українською фундацією правової допомоги, Мережею правового розвитку та іншими громадськими організаціями та інституціями.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: