назад

Об’єднання зусиль для запобігання дискримінації та надання правової допомоги жінкам, які постраждалим від домашнього насильства

48369971

Фахівці Регіонального центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги у Рівненській області взяли участь у підсумковому засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, що відбулося у Рівненській облдержадміністрації під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексія Шамака.

Виступаючи перед учасниками засідання, голова ГО “Центр “Чайка” Лариса Гунько доповіла про підсумки реалізації проекту “Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми” у Рівненській області, акцентувала увагу на питаннях продовження ефективних інформаційних кампаній для населення щодо безпечної міграції та працевлаштування, протидії дитячому жебрацтву та трудовій експлуатації громадян, виявленню і наданню належної допомоги та підтримки особам, що постраждали від торгівлі людьми.

48415222

Статистика, що прозвучала на засіданні ради – невтішна. Так, за 9 місяців 2018 року у Рівненській області зафіксовано 1874 звернення з приводу вчинення домашнього насильства, з них : 1686- від жінок, 38- від дітей та 150 -від чоловіків. Станом на 1 жовтня поточного року на обліку перебувало 57 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними у сім’ї. Для порівняння: у минулому році таких дітей було 50, у 2016р. – 48.

У 2018 році 3 особи з Рівненщини набули статус постраждалих від торгівлі людьми, з них: 2 чоловіки (трудова експлуатація) та 1 жінка (сексуальна експлуатація).

48983900

На завершення обговорили стан впровадження гендерної політики у Рівненській області і наголосили на необхідності об’єднання зусиль для запобігання дискримінації та надання правової допомоги жінкам, які постраждалим від домашнього насильства.