назад

Обізнаний значить озброєний: студенти НУВГП дізнались багато корисної інформації, щодо протидії домашньому насильству та булінгу

1

Про протидію насильства в сім’ї, види насильства, булінг та багато іншого, розповів заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області Микола Павлюк, на зустрічі зі студентами Національного університету водного господарства та природокористування.


Коли людина опиняється в стресовій ситуації, вона насправді не може собі допомогти. Тому в такому випадку першим та можливо найважчим кроком є визнання того, що ти потребуєш допомоги. А допомогти сьогодні є кому! На зустрічі зі студентами НУВГП, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області Микола Павлюк, детально розповів про роботу центру, його можливості у захисті прав громадян та їх інтересів.

2

На початку цього року в Україні запрацював новий закон про протидію домашньому насильству. Окрім власне фізичного насильства,законотворець визначив ще насильство сексуальне, психологічне та економічне. Тому нині вкрай важливо доносити до якомога більшої кількості людей цю інформацію. Адже, не виключено, що особа над якою вчиняється домашнє насилля, через необізнаність, цього просто не усвідомлює.

3

Сьогодні закон України та юристи, що працюють у Центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, можуть захистити людину, яка потерпає від домашнього насильства. Один з дієвих інструментів це – обмежувальний тимчасовий припис, який видається строком до 6 місяців. Для його отримання адвокати,що співпрацюють з системою БВПД складуть відповідну заяву до суду на винесення обмежувального припису. Таким чином кривдника буде обмежено у спільному перебуванні та спілкуванні з потерпілою особою. Контроль за виконанням обмежувального припису покладається на поліцію, і в разі порушення його вимог агресором, наступає вже кримінальна відповідальність.

4

На зустрічі, студентів цікавило питання – а яким же чином людина може довести, що вона справді потерпає від домашнього насилля? Як розповів заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Рівненській області Микола Павлюк, по-перше домашнє насильство має бути системним а не поодиноким випадком. Підтвердженням регулярності його вчинення можуть слугувати зареєстровані виклики поліції, свідчення сусідів , лікарські заключення і т.д.

5

Окрему увагу під час семінару приділили і питанню булінгу. Себто різного роду цькування між учасниками освітнього процесу. Це може бути не лише словесне знущання,залякування, кібернасильство, фізичне цькування але й соціальний булінг, коли застосовується тактика ізоляції, не допуску особи до колективних занять,роботи в групі.

6

Микола Павлюк, наголосив,що якщо Ви або Ваші близькі зіштовхнулись з усіма вищеперерахованими явищами, не варто це замовчувати,адже фахівці, що працюють в системі БПД знають як Вам допомогти. Також, розібратись у складних життєвих обставинах у Рівненському центрі з надання БВПД допоможуть і сімейні радниці,які проводять прийоми щосереди спільно з працівниками центру.