назад
08.05.25

Оголошено набір на спеціалізовану підготовку медіатора у відновному правосудді за участю неповнолітніх

Координаційний центр з надання правничої допомоги за підтримки проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України «Підвищення доступу до юстиції через безоплатну правову допомогу» оголошує серед медіаторів набір на проходження спеціалізованої підготовки медіатора відповідно до Закону України «Про медіацію» за навчальною програмою «Медіація у відновному правосудді за участю неповнолітніх осіб». Навчання безоплатне, триватиме у червні – липні, дедлайн подання заявок на участь – 30 травня. 

Для кого цей курс

Для медіаторів:

  • включених до Реєстру медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної правничої допомоги;
  • які мають намір долучитися до співпраці з системою надання безоплатної правничої допомоги та надавати послуги з медіації для врегулювання конфлікту у кримінальному провадженні між потерпілим та неповнолітнім підозрюваним (обвинуваченим).

Інформація про курс

Навчає: Координаційний центр з надання правничої допомоги за підтримки проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України.

Формат: онлайн.

Період: з червня по липень 2025 року.

Годин навчання: 90 астрономічних годин, з яких 16 годин самостійної роботи.

Навчання безоплатне для учасників.

Кількість учасників обмежена.

Про що цей курс

Курс спрямований на:

  • Поглиблення розуміння кримінально-правових конфліктів: курс допоможе медіаторам розібратися в специфіці таких конфліктів, визначити, чи можлива медіація у кожному конкретному випадку в рамках відновного правосуддя, та навчить ефективних підходів до їх врегулювання.
  • Вдосконалення спілкування з неповнолітніми: медіатори навчаться знаходити спільну мову з неповнолітніми учасниками кримінальних проваджень на етапах підготовки та проведення медіації, що є важливою складовою відновного правосуддя.
  • Опанування процедури медіації у кримінальних справах: курс надасть знання та навички для правильного порядку підготовки та проведення медіації з метою врегулювання конфліктів у кримінальних провадженнях, де беруть участь неповнолітні.
  • Поглиблення розуміння відновного правосуддя: медіатори зможуть краще усвідомити важливість та соціальне значення відновного правосуддя, зокрема, його аспектів ресоціалізації та реінтеграції.
  • Підвищення правової обізнаності: курс надасть необхідні знання про ювенальну юстицію, особливості кримінально-правового впливу на неповнолітніх, специфіку кримінальних проваджень за їх участю та правові аспекти наслідків відновного правосуддя.

Відібрані на навчання учасники отримають детальну програму курсу та робочий зошит.

Як податися на участь

Для того, щоб подати заявку на навчання кандидатам необхідно:

  • уважно ознайомитися з графіками (далі у дописі) та обрати один з них;
  • уважно ознайомитися з умовами навчання;
  • заповнити реєстраційну форму для відповідної групи за одним з посилань:

реєстрація для Групи 1

реєстрація для Групи 2 

  • при заповненні реєстраційної форми завантажити мотиваційний лист про свої наміри проходити навчання з питань відновного правосуддя для подальшої співпраці з системою надання безоплатної правничої допомоги у сфері надання послуг з медіації суб’єктам права на безоплатну правничу допомогу.

Дедлайн подання заявки – до 30 травня 2025 року 

У разі відбору Вашої кандидатури з Вами зв’яжуться працівники Координаційного центру з надання правничої допомоги. Адреса електронної пошти для запитань adr.department@legalaid.gov.ua.

Графіки груп

Група 1:

06 червня з 10:00 до 12:00 (установча сесія)

09 червня з 9:30 до 18:00

12 червня з 9:30 до 18:00

16 червня з 9:30 до 18:00

23 червня з 9:30 до 18:00

26 червня з 9:30 до 18:00

30 червня з 9:30 до 18:00

07 липня з 9:30 до 18:00

10 липня з 9:30 до 18:00

15 липня (підтвердження набутих компетенцій) з 9:30 до 18:30

16 липня (підтвердження набутих компетенцій) з 9:30 до 18:30

Група 2:

06 червня з 10:00 до 12:00 (установча сесія)

10 червня з 9:30 до 18:00

17 червня з 9:30 до 18:00

20 червня з 9:30 до 18:00

24 червня з 9:30 до 18:00

27 червня з 9:30 до 18:00

01 липня з 9:30 до 18:00

08 липня з 9:30 до 18:00

11 липня з 9:30 до 18:00

18 липня (підтвердження набутих компетенцій) з 9:30 до 18:30

19 липня (підтвердження набутих компетенцій) з 9:30 до 18:30

Конкурсний відбір медіаторів до Реєстру

Щоб не пропустити конкурсний відбір медіаторів до Реєстру, який система надання БПД оголошує не більше 2-х разів на рік, підпишіться на розсилку.

Додаткова інформація

Очікується, що медіатори, які успішно пройдуть навчання, зокрема підтвердять набуті компетентності і отримують сертифікати про спеціалізовану підготовку медіатора відповідно до статті 10 Закону України «Про медіацію», зможуть надавати послуги медіації у межах пілотного проєкту «Програма відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення», затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 22 липня 2024 року № 2176/5/501/176. 

Вказана державна програма впроваджує відновний підхід щодо реагування на кримінальне правопорушення і, зокрема, має на меті забезпечити відшкодування завданої потерпілому шкоди та його реінтеграцію; запобігання вчиненню неповнолітніми кримінальних правопорушень повторно; ресоціалізацію неповнолітніх та зменшення впливу факторів ризику, які зумовлюють їх протиправну поведінку.

Медіатор, якого включено до Реєстру, зможе укласти з центром з надання безоплатної правничої допомоги договір про надання послуг з медіації, після підтвердження спеціалізації медіатора для надання послуг з медіації, проведення якої забезпечують центри з надання безоплатної правничої допомоги, за найменуванням спеціалізації медіатора «медіація у відновному правосудді за участю неповнолітніх».

Відповідно до підпунктів 10, 13 пункту 8 Положення про центри з надання безоплатної правничої допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 02 липня 2012 року № 967/5, міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги залучають у встановленому порядку медіатора, включеного до Реєстру медіаторів, які залучаються центрами з надання безоплатної правничої допомоги, для врегулювання конфлікту між потерпілим та особою, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, та видають їм доручення для надання послуг з медіації; забезпечують оплату послуг та відшкодування витрат медіаторів за підготовку і проведення медіації в установленому порядку.

Медіатор залучається для надання послуг з медіації на виконання Порядку реалізації пілотного проєкту «Програма відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення», затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 22 липня 2024  року № 2176/5/501/176.

Оплата винагороди медіатора здійснюється за рахунок Державного бюджету України відповідно до Порядку оплати послуг з медіації медіаторам, які залучаються центрами з надання безоплатної правничої допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 року № 63 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/63-2024-п#n12

До надання послуг з медіації в інших категоріях конфліктів (спорів), медіатор, включений до Реєстру, залучатиметься по мірі прийняття відповідних нормативно-правових актів, яку будуть регулювати питання забезпечення надання послуг з медіації центрами з надання безоплатної правничої допомоги.