22 лютого 2018 року у залі засідань Тисменицької районної державної адміністрації начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб᾽єктами надання БППД Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Коляджинвзяла участь у нараді-семінарі за участі міського, селищних, сільських голів, начальників відділів, управлінь райдержадміністрації та територіальних підрозділів, керівництва райдержадміністрації та районної ради, спеціалістів райдержадміністрації і районної ради.
У ході наради обговорили ряд важливих питань: щодо проведення профілактичної роботи щодо запобігання травм та зменшення захворювання на виробництві; про сплату місцевих податків і зборів, декларування доходів громадян; про окремі питання надання безоплатної правової допомоги; про систему електронного декларування: подання та заповнення декларацій.
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Коляджин зазначила, що безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як забезпечення доступу до правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Отримати таку допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
«Щодо безоплатної вторинної правової допомоги, то на противагу від первинної, мають право отримувати лише окремі категорії осіб, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу», з урахуванням двох критеріїв – критерію малозабезпеченості та належності до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплено право на безоплатну правову допомогу. До того ж, право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу», ̶ зауважила вона у своєму виступі.
Забезпечення представництва інтересів суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу здійснюється центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Самі правові послуги безоплатної вторинної правової допомоги надають адвокати, відібрані за результатами конкурсу. Тобто, після прийняття рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначає адвоката, який надає цю допомогу на постійній основі за контрактом або укладає договір з адвокатом, включеним до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
Важливо зауважити, що наприкінці зустрічі обговорювалася можливість створення дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги, який діятиме в приміщенні Тисменицької районної державної адміністрації.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:
вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.
Телефон: (034) 255-61-13,
Е-mail: office.frankivsk@legalaid.gov.ua.
Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)