Правоохоронці, правники, освітяни, представники соціальних служб та громадських організацій спільно протидіятимуть булінгу. 21 березня 2019 року у Чернівецькій облдержадміністрації відбулося перше засідання антибулінгового штабу. Профілактична робота у цьому напрямку наразі активно проводиться, проте об’єднання зусиль дозволить більш ефективно реагувати на випадки цькування у навчальних закладах Чернівецької області. Про це йшлося під час зустрічі.
Інформаційна кампанія «Стоп булінг» в рамках реалізації загальнонаціонального проекту «Я маю право!» розпочалася ще у вересні минулого року. За цей час фахівці системи безоплатної правової допомоги та фахівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області спільно з освітянами організували чимало правових уроків. Розповідали школярам про булінг, його види, відповідальність за цькування. Під час антибулінгововго штабу присутні озвучили пропозиції та вдалі напрацювання щодо протидії булінгу, а також домовились спільно організовувати такі правопросвітницькі заходи.
«Ми маємо об’єднати зусилля для того, щоб запобігати випадкам булінгу в закладах освіти, проводити інформаційну роботу з учасниками освітнього процесу, допомагати розібратися у складних конфліктних ситуаціях», – зазначив голова обласного штабу із протидії булінгу Мирослав Заячук.
«Після визначення на законодавчому рівні поняття булінгу та встановлення відповідальності за нього тема цькування набула ще більшого значення. В Україні вже є судові рішення про притягнення до відповідальності за булінг. В Чернівецькій області таких випадків немає, та й наше завдання не зводиться лише того, щоб покарати винних. Маємо працювати над тим, щоб діти, батьки, вчителі могли вирішити конфліктні ситуації, знали свої права та обов’язки. У цьому вони можуть розраховувати на нашу допомогу», – зауважила начальник Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук.
Активно робота у цьому напрямку проводиться фахівцями системи безоплатної правової допомоги. Аби зацікавити учнів, вони обрали незвичний формат правопросвітницьких заходів – унікальні лекції. Подібні ще не проводились в Україні, проте на Буковині вони вже рік, як успішні. Під час таких заходів водночас кілька спікерів розповідають про булінг і як не стати жертвою цькувань, зокрема психолог, фахівець безоплатної правової допомоги, Національної поліції. Одна з таких лекцій нещодавно відбулась у селі Чорнівка Новоселицького району для понад півсотні школярів.
«Раніше навіть не було поняття, що таке цькування, булінг і ось вперше з’явився законодавчий інструментарій для розв’язання цього питання, адже набрав чинності закон про протидію булінгу. Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4. Ми роз’яснюємо школярам, що тепер за цькування передбачена відповідальність, а саме штраф від 850 до 3400 гривень. Наводимо у приклад вироки суду за булінг і наголошуємо, що незнання закону не звільняє від відповідальності», – розповів директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.
Аби громадяни могли повідомити про факти цькування, створена гаряча телефонна лінія обласного штабу із протидії булінгу (цькуванню) за номером телефону громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при Головному територіальному управлінню юстиції у Чернівецькій області – (0372) 55-19-78.
Окрім того, можна телефонувати до всеукраїнського контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (0 800 213 103 – цілодобово та безкоштовно в межах України).
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).