26 листопада 2018 року заступник Міністра юстиції України Іванна Смачило дала старт ініціативі «Сімейні радники» – спільного проекту Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості. Сімейні радники Ліана Диновська, Любов Романюк та Олена Бобровська консультують щосереди. Сьогодні в Регіональному центрі були підведені підсумки перших двох місяців роботи.
Слід зазначити про надзвичайно широкий спектр звернень до сімейних радників: захист від насильства в сім’ї, виселення кривдника з будинку, усунення перешкод в побаченні з дитиною да допуску до житла, вчинення насильства дітьми щодо батьків, стягнення заборгованості зі сплати аліментів, видачі обмежувального припису. Всього сімейні радники надали кваліфіковану допомогу більше сотні жителям області.
До консультування громадян активно залучаються: фахівці системи БПД, Управління захисту прав людини Національної поліції України, Державної виконавчої служби, служби у справах дітей, психологи з державних та громадських організацій.
Взаємодія сімейних радників та центрів з надання БПД носить двосторонній характер, шляхом здійснення спільних прийомів на базі центрів / бюро правової допомоги, перенаправлення до системи БПД для отримання правової допомоги, поширення правової інформації, встановлення скриньок довіри та популяризації ініціативи. Лише за 2 місяці фахівцями місцевих центрів 158 громадянам було рекомендовано звернутись до сімейних радників для вирішення питань не пов’язаних з наданням правової допомоги.
Сімейними радниками проводиться не лише робота із постраждалими, але і спільна з системою БПД активна правопросвітницька робота з питань запобігання насильства в сім’ї в засобах масової інформації, лише за останні 2 місяці відбулося 11 виступів на телебаченні, 15 розширених інтерв’ю в інтернет виданнях, 3 виступи на радіо, 2 лекції в навчальних закладах, 4 виступи в друкованих ЗМІ.