назад
11.12.18

Під час проведення Дня бібліографії «Мої права – моє життя» говорили про можливості системи БПД

IMG 086a06da3d268539c701796427385184 V

У рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», 6 грудня 2018 року, в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся День бібліографії «Мої права – моє життя». Участь у якому взяла заступниця начальника відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко.

Учасниками заходу стали учні 10 класу Полтавського навчально-виховного комплексу №16.

Розпочався День бібліографії з екскурсії по бібліотеці, на якій школярі ознайомилися з діяльністю всіх підрозділів бібліотеки. Працівники відділу інформаційно-бібліографічного обслуговування розповіли про історію виникнення прав людини в країнах світу і в Україні.

Під час заходу заступниця начальника відділу розповіла дітям про питання протидії домашньому насильству та боулінгу в учнівському середовищі.

Фахівчиня Регіонального центру розповіла школярам про поняття булінгу, статистику цього негативного явища на теренах України, повідомила про те, що існують такі види булінгу як фізичний, психологічний, сексуальний та кібербулінг.viber image11112

Учні також дізналися про те, які причини виникнення цього явища, хто найчастіше стає жертвою булінгу, хто такі булери і що їх спонукає «булити» свою жертву та яка роль спостерігачів у цьому. Також Юлія Козаченко поінформувала про те як діяти учням якщо вони стали жертвами булінгу, або якщо вони бачать як булять іншого. Окрім цього вона повідомила про відповідальність за булінг, зокрема поінформувала про те, що 2 вересня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект, спрямований на протидію булінгу у навчальних закладах. Проект закону пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка встановлює відповідальність за булінг, а також його приховування працівниками навчальних закладів. Потенційний розмір штрафу – до 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3 400 гривень.

«Поки що це лише проект закону, проте наразі чинне законодавство передбачає відповідальність неповнолітніх за вчинення особливо тяжких злочинів у вигляді нанесення тілесних ушкоджень, відповідальність за які настає з 14 років, або катування, позбавлення волі, відповідальність за які настає з 16 років, а такі злочини часто вчиняються під час булінгу. Крім того, якщо діти які вчинили злочин не досягнули віку з якого наступає відповідальність, то таку відповідальність за них несуть батьки, які в свою чергу притягуються до неї за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов’язків», – додала представниця Регіонального центру.IMG f66545fc8652e94a00151701e2d4ec43 V

Крім того, під час заходу учні дізналися про те, що таке домашнє насильство, яке воно буває, хто відноситься до кола осіб, які можуть бути жертвами домашнього насильства та яка відповідальність кривдників за такі протиправні діяння. Також заступниця начальника відділу розповіла присутнім про те, куди слід звертатися у випадку, якщо особа зазнає насильства у сім’ї. За словами Юлії Козаченко з набранням чинності Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» доступ до безоплатної вторинної правової допомоги отримали особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також діти. Тобто дані категорії осіб отримали право на отримання захисту, представництва їх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Таку допомогу надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами.IMG beb74f02856712de0b97d0e7d45f55d0 V

«Особи, які постраждали від домашнього насильства можуть отримати безоплатну правову допомогу за цілодобовим номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 та психологічну допомогу за телефоном Національної дитячої «гарячої лінії» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей 116 111», – резюмувала вона.

Також учні дізналися про можливості загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» головною метою якого є не тільки ознайомлювати громадян з їх правами, але й навчити їх рішуче діяти і захищати порушені права. Учням також розповіли про можливості веб-сайту проекту, де розміщена інформація про права, як їх захистити у випадку посягання на них. На сайті проекту також є покрокова інструкція Міністерства юстиції України, якщо дитина постраждала від булінгу.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел. (0532) 50-27-22.

Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479.