назад
18.02.19

Під час відвідин Полтавщини Міністр юстиції України спілкування з клієнтами, які отримали безоплатну правову допомогу

DSCN2917

15 лютого 2019 року Міністр юстиції України Павло Петренко з робочим візитом перебував на Полтавщині, де поспілкувався з клієнтами системи безоплатної правової допомоги, які завдяки зусиллям фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги змогли захистити права своїх дітей на належне утримання та зустрівся з жінками, які завдяки працівникам державної виконавчої служби області змогли стягнути аліменти на утримання своїх дітей, які в більшості випадків не отримували роками.

Учасниками зустрічі також стали голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, начальник Головного територіального управління юстиції у полтавській області Олег Тимченко, представники Національної поліції, Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління у справах сім`ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, обласного центру для дітей, сім`ї та молоді, Кризового центру адаптації для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, громадських організацій обговорили й проблематику інших видів насильства.DSCN2900

DSCN2968

DSCN3053

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий розповів про особливості роботи системи БПД області, повідомив про питання з якими найчастіше зверталися громадяни, особливі увагу акцентувавши та тому, що збільшилося кількість звернень громадян з питань виплати аліментів та домашнього насильства. Також він повідомив про щорічне збільшення кількості громадян, які скористалися послугами фахівців Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги.DSCN2851

«Так, лише за 2018 рік Регіональним центром дано адвокатам 4070 (2017 рік – 5824) доручень у кримінальному процесі. У 2018 році Місцевими центрами та їх бюро правової допомоги в регіоні зареєстровано 33697 звернень громадян (2017 рік – 28980).

Адвокати системи БПД отримали у 2017-2018 році позитивні результати у 870 провадженнях по кримінальним справам. Фахівцями Місцевих центрів та бюро правової допомоги лише протягом минулого року досягнуто позитивних результатів у 486 цивільних та адміністративних справах», – додав Олександр Черчатий.

Під час візиту очільник Мін’юсту додатково наголосив, що захист прав дітей і жінок є одним із пріоритетів в роботі Мін’юсту та Уряду.

«Важливою складовою є кампанія #СтопНасильство, завдяки якій жертви домашнього насильства, змогли переконатися, що вони не залишаться сам на сам зі своєю проблемою і взнали, куди звертатися за допомогою», – підкреслив Міністр юстиції.DSCN2922

За його словами, з набуттям чинності Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» поліція отримала ще більше інструментів для покарання кривдників. Нове законодавство повністю змінило підхід до визначення сексуальних злочинів, додатково криміналізувало поняття домашнього насильства та вперше в історії незалежної України поліція має можливість обмежувати всі контакти кривдників з жертвами. Для цього запроваджений механізм винесення заборонного та обмежувального приписів.

Учасники також обговорили й проблематику інших видів насильства.

Під час прямого включення в ефірі Телеканал “Прямий” разом з Премєром Міністром України Володимиром Гройсманом , Міністр юстиції України Павло Петренко презентували результати роботи Кабінет Міністрів України у 2018-му. Зокрема, говорили про відповідальне батьківство – захист прав українських дітей, ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, #ПакунокМалюка та #МуніципальнаНяня.DSCN2934

Також очільник Міністерства повідомив про нова ініціативу Уряду «Є-Малятко», яка забезпечить комплексний підхід у наданні сучасних сервісів батькам новонароджених. «Ініційовані зміни до законодавства дозволять кожній сім’ї отримати 9 ключових послуг від різних державних відомств, подавши лише одну заяву. Отримати пакет послуг можна буде онлайн зі свого електронного кабінету, у ЦНАПі або фронт-офісах Міністерства юстиції у пологових будинках», – додав Павло Петренко.

Крім того, очільник Міністерства юстиції України окремо зупинився на таких законодавчих новаціях як муніципальна няня, пакунок малюка та податкових пільгах для батьків, які займаються розвитком своєї дитині. За його словами ці новації є ще одним із кроків Уряду задля забезпечення відповідального батьківства в Україні.

Клієнти системи БПД області розповіли про те, як їм вдалося захисти права своїх дітей шляхом стягнення аліментів з колишніх чоловіка та дружини, позбавити їх батьківських прав та отримати обмежені приписи, задля того, щоб убезпечити себе та свою дитини від домашнього тирана. Громадяни високо оцінили фахових рівень працівників системи БПД, до яких вони звертаються вже неодноразово та задоволені якістю отриманих правових послуг.DSCN2946

DSCN2873

DSCN2964

DSCN3006

Захід пройшов в атмосфері жвавого спілкування та активного діалогу, де жінки цікавилися питаннями стягнення аліментів з усіх та фактично отримуваних доходів боржників, питаннями позбавлення батьківства, можливості отримання житла як ВПО, проходження відповідних курсів для отримання відповідної кваліфікації для подальшого працевлаштування.

DSCN3076viber image 2019 02 18 17.14.31