назад

17425871 426366051030002 543345014545539618 n

Правопросвітницьки заходи установ системи безоплатної правової допомоги, що проводяться спільні з Головним територіальним управлінням юстиції у Запорізькій області та Головним управлінням Національної поліції у Запорізькій області вже стали доброю традицією.

       23 березня в Запорізькому професійному ліцеї сервісу було многолюдно і цікаво. Відбулась зустріч ліцеїстів з представниками системи безоплатної правової допомоги, органів та Нацполіції.
        Під час обговорення прав та обов’язків старший інспектор ВЮПУПД ГУНП в Запорізькій області, підполковник поліції Олена Юхимчук запропонувала учням переглянути навчальні відеоролики про виникнення і становлення прав людини та про буллінг серед підлітків. Якщо про свої права молоді відомо майже все, то про булінг, а особливо – кібербулінг мало хто чув.

Кібер-буллінг (cyber-bullying), підлітковий віртуальний терор, отримав свою назву від англійського слова bull – бик, з родинними значеннями: агресивно нападати, ятрити, задирати, чіплятися, провокувати, дошкуляти, тероризувати, труїти. У молодіжному сленгу є дієслово аналогічного походження – биковать.

       Тема кібербуллінгу серед підлітків стала напрочуд понадливою, бо правопросвітництво відбувалось у формі відвертого діалогу. Активну участь у обговореннях приймали головний спеціаліст Першого запорізького МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлана Безверхня.

        Корисною для підлітків виявилась інформація, що була наданя провідним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти ГТУЮ в Запорізькій області Людмилою Житник щодо роботи центрів надання безоплатної правової допомоги, а також електронних сервісів Мін’юсту.

       Тему реалізації вимог Закону України “Про безоплатну правову допомогу” щодо надання безоплатної правової допомоги особам, які не досягли 18-річного віку висвітив головний спеціаліст відділу організації надання БВПД Регіонального центру з надання БВПД у Запорізькій області Олексій Богдан.

        Правовпросвітницькі заходи для школярів є надзвичайно корисними, адже підлітковий вік – дуже важливий період у розвитку ідеалів особистості та становлення у суспільстві, розуміння свого місця у житті та державі, глибше ознайомлення зі своїми правами та обов’язків. Людина, яка знає свої права і поважає права інших людей, впевнено йде по життю!

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до

Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій області:

– адреса: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 8-й поверх

– телефон: (061) 224-44-50

– е:mail: office.zaporizhya@legalaid.gov.ua

– віртуальна приймальня Рубрика: «Поставити питання юристу» на сайті Регіонального центру http://zaporizhya.legalaid.gov.ua

Перший запорізькій місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги – м. Запоріжжя, пр. Соборний, 77, 2-й поверх,тел. (061) 764-60-77

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)