Координаційний центр з надання правничої допомоги та Міністерство юстиції України підписали меморандум про співпрацю з Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD).
Документ спрямований на консолідацію зусиль сторін у питанні підтримки надання безоплатної правничої допомоги та інформаційної підтримки громадянам України, які перебувають під тимчасовим захистом у країнах-членах Європейського Союзу.
«Цей Меморандум є важливим кроком у забезпеченні доступу українських громадян до кваліфікованої правничої допомоги за кордоном. Співпраця з Міністерством юстиції України та Міжнародним центром розвитку міграційної політики дозволить нам ефективніше координувати зусилля та надавати якісну правничу допомогу тим, хто цього потребує. Ми ініціюємо напрацювання сторонами конкретних кроків для негайної реалізації положень цього меморандуму», – зазначив директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов.
Партнери взяли на себе зобов’язання по кількох напрямках співпраці.
Серед них:
- Створення та поширення інформації про діяльність консультаційних центрів за кордоном для українців, які тимчасово перебувають поза межами країни.
- Розробка та розповсюдження матеріалів і рекомендацій для підвищення рівня обізнаності громадян щодо їхніх прав та можливостей за кордоном.
- Проведення семінарів, конференцій та інших заходів, де представники сторін зможуть спільно розробляти політики, обмінюватися досвідом і шукати рішення для покращення доступу українців до правничої допомоги.
- Розробка та реалізація спільних проєктів і програм, що сприятимуть цілеспрямованій підтримці українських громадян у країнах ЄС.
Очікується, що завдяки об’єднанню зусиль учасників меморандуму суттєво покращаться умови доступу до правничої допомоги для українців, які перебувають за кордоном та зростатиме рівень поінформованості громадян про їхні права та можливості за межами України.
Довідково. Міжнародний центр з розвитку міграційної політики (ICMPD) є міжнародною міжурядовою організацією, яка ставить перед собою завдання підтримки інноваційної, комплексної та усталеної міграційної політики. ICMPD налічує 21 державу-члена та реалізує понад 60 проектів у Європі, Африці, Азії та Латинській Америці, постійно розширюючи і підвищуючи актуальність своєї ролі у цій сфері. ICMPD має статус спостерігача при ООН і співпрацює з більш ніж 715 партнерами, включаючи установи ЄС і агентства ООН.
Підхід ICMPD до управління міграцією – структурне об’єднання політик та досліджень, міграційних діалогів та розбудови потенціалу – сприяє кращому розвитку міграційної політики в усьому світі.