назад
28.07.17

Підсумкові заходи у рамках візиту на Херсонщину відбулися за участі клієнтів системи БПД

Завершився візит представників Координаційного центру на Херсонщину заходами за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, а саме ознайомленням з роботою мобільного консультаційного пункту, прес-конференцією за участю громадян, яким адвокати надали безоплатну правову допомогу, а також обговоренням проблем та перспектив захисту прав громадян у регіоні з колективами системи БПД та органів юстиції Херсонщини.

27 липня 2017 року в.о. директора Координаційного центру Олексій Бонюк, Міністр юстиції Павло Петренко та голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєвознайомились з роботою мобільного пункту консультування громадян, роботу якого забезпечено Регіональним центром з надання БВПД та Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області.

1 h

Цього тижня кожен бажаючий з 9 до 14 години мав можливість прийти на центральну площу міста – площу Свободи та отримати юридичну консультацію, а також дізнатися адреси найближчих центрів та бюро правової допомоги Херсонщини. Павло Петренко та Олексій Бонюк поспілкуватись з відвідувачами мобільного пункту та відповіли на запитання, які, зокрема, стосувалися сімейного права, прийняття спадщини тощо. Біля мобільного пункту консультування громадян до Міністра звернувся біженець, який бажав отримати громадянство України. Крім того, серед відвідувачів був реабілітований воїн, якого цікавили питання соціального захисту.

4 h

Після цього у прес-клубі «Нового дня» відбулась прес-конференція за участі Міністра юстиції України Павла Петренка, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського та директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марини Єлисєєвої.

8 h

Говорячи про надання безоплатної правової допомоги, Павло Петренко повідомив, що на сьогодні вже 600 тисяч українців звернулися за нею. 200 тисячам з них були призначені адвокати за рахунок держави, тож вони змогли захистити свої інтереси в судах.

До участі у заході були запрошені жителі Херсонщини, які скористались послугами центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та прийшли поділитися з присутніми власним досвідом успішних справ.

6 h

Так, пенсіонерці Лідії Гуцевій, яка звернулась до Херсонського місцевого центру, адвокатка допомогла вирішити питання з комунальними боргами. Яна Бондар – сирота. ЇЇ мати загинула, а батька позбавили батьківських прав, від якого вона отримала у спадок квартиру разом із боргом. Адвокати, які співпрацюють із системою БПД, допомогли дівчині списати заборгованість батька. Григорій Кабалюк повідомив, що хотів звільнитись з роботи, але директор підприємства не підписав заяву. «У сфері трудових правовідносин, – додає Григорій, – я не володію достатніми знаннями, тому звернувся до місцевого центру з надання БВПД. Отримавши кваліфіковану консультацію в місцевому центрі, я того ж дня пішов до директора і звільнився з роботи не за власним бажанням, як планував раніше, а за згодою сторін». Людмилу Чернявську вдалося врятувати від посягань на її майно колишнього чоловіка, який претендував на нього після розлучення: «Суд першої інстанції задовільнив його позов, але завдяки фахівцю Білозерського бюро правової допомоги Ірині Маєвській ми подали апеляцію, і висновок суду був на мою користь», – зазначила вона.

«Тож справедливість є, і за неї варто боротися», – резюмував Павло Петренко.

5 h

Завершився одноденний візит представників Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністра юстиції України до Херсонської області зустріччю з колективами органів юстиції та системи БПД Херсонщини, яка пройшла в Херсонській облдержадміністрації.