Щотижня з метою підвищення правової обізнаності мешканців міста Тернопіль та у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» фахівці Регіонального та Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, а також Головного територіального управління юстиції області провели інформування громадян щодо можливостей отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права. Сьогодні окрім отримання юридичної допомоги жителі міста дізнались про унікальну довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalaid».
«WikiLegalAid» – це довідковo-інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.
Вона була створена з метою надання якісних правових консультацій співробітниками системи безоплатної правової допомоги. Зараз скористатися можливостями платформи «WikiLegalAid» може кожен хто має доступ до мережі Інтернет.
Крім того «WikiLegalAid» це:
• Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань тепер можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.
• Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.
• Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.
Для того щоб скористатися базою правових консультацій достатньо ввести в пошукову строку на головній сторінці «WikiLegalAid» ключове слово або частину слова (корінь слова) і поставити знак «*», що звузить пошук.
• Пошук видає перелік консультацій, які містяться в базі.
• Здійснення пошуку також можливе через структуру категорій «WikiLegalAid» за галузями права. Скориставшись таким шляхом пошуку можна побачити всі галузі права за якими містяться правові консультації в базі.
Окрім того для пошуку платформи можна скористатись QR кодом, що міститься в брошурах, які отримали всі бажаючі.
Фахівці центрів розповідали перехожим і про те, що таке безоплатна первинна та вторинна правова допомога, як їх можна отримати. Розказували вони й про безоплатну правову допомогу у кримінальних провадженнях затриманим, підозрюваним, обвинуваченим та засудженим особам.
«Особа, яка здійснила затримання, зобов’язана повідомити Регіональний центр, зателефонувавши на гарячу лінію 0-800-213-103. Повідомлення про затримання осіб приймаються Регіональним центром цілодобово. Тож якщо вас затримали, негайно вимагайте адвоката», – наголошували фахівці центрів.
Під час заходу зацікавлені особи отримали інформацію про діяльність центрів, їх розташування та контактні дані. Крім того, мешканці міста отримали роз’яснення про зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та державні гарантії щодо її надання, які визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу».
Окрім питань, які безпосередньо стосуються функцій центрів з надання БВПД, містяни звертались за консультаціями для вирішення життєвих проблем, зокрема різного роду земельних питань, порядку оформлення спадщини та отримання субсидій.