назад

Потреба у правовій допомозі зростає

22 01 itog2Минулого року до центрів та бюро правової допомоги надійшло понад 623,8 тис. звернень від українців. Це на 10% більше, ніж у 2017 році. Захист у кримінальних провадженнях отримали понад 91,1 тис. осіб. Понад 221 тис. українців звернулися за консультацією до єдиного контакт-центру системи БПД.

«Потреба в отриманні правової допомоги, особливо в цивільних та адміністративних судових спорах, постійно зростає. Адже підвищується правова грамотність українців, вони краще знають свої права. Наше завдання – забезпечити якісні послуги правової допомоги усім, хто її потребує», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Основними клієнтами місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги є малозабезпечені громадяни, які не можуть собі дозволити оплатити послуги юриста чи адвоката. Минулого року від цієї категорії надійшло майже 65% письмових звернень про надання БВПД.

Практично кожне шосте звернення, з яким торік зверталися українці для отримання правової допомоги, стосувалося сімейного права. Крім того, багато звернень надходило з питань соціального забезпечення, спадкового, житлового та земельного права.

22 01 itog1

Про якість роботи адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, свідчать такі показники за 2018 рік: 280 виправдувальних вироків або рішень про закриття провадження, понад 6,8 тис. випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням, понад 3,3 тис. випадків призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом.

Минулого року головні провайдери правової допомоги – Національна асоціація адвокатів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група – підписали меморандум щодо посилення експертного потенціалу у сфері доступу вразливих категорій населення до правосуддя у кримінальному провадженні. Це дало старт роботі Комісії з експертно-правового аналізу, що сприятиме покращенню якості безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному провадженні.

«Вкрай важливо, щоб представники вразливих верств населення отримували захист у кримінальних провадженнях такої ж якості, як і заможні українці, які можуть дозволити собі самостійно оплатити послуги адвоката. Захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правосуддя – місія системи безоплатної правової допомоги», – говорить Олексій Бонюк.