У липні виповнилось три роки як запрацювали Перший та Другий криворізькі місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З цієї нагоди на різних майданчиках міста Кривого Рогу пройшло публічне звітування та підбиття підсумків роботи центрів.
Одним з наймаштабніших заходів стала зустріч з клієнтами центрів, під час якої було озвучено вісім найуспішніших історій захисту прав криворіжців правниками системи безоплатної правової допомоги. Це – розірвання договору довічного утримання, стягнення аліментів на особу з інвалідністю, захист споживачів комунальних послуг від неправомірного штрафу, захист прав учасника АТО на пільговий проїзд, встановлення факту родинних відносин, захист трудових прав особи з інвалідністю та захист від дій газопостачальної кампанії, оскарження штрафів.
Своїми враженнями від роботи системи БПД поділилась з присутніми на заході Тетяна Пічкурова:
– За останні три роки я стала постійною клієнткою центру. Влітку 2015 року з газети я вперше дізналась про його існування. Звернулась, оскільки мене було незаконно звільнено з держпідприємства і я отримала статус безробітної з мінімальною пенсією з інвалідності. Мені призначили адвоката – Лейлу Вербицьку. Її робота завершилась великим успіхом – перемогою у судах першої і останньої інстанції. Другу перемогу ми вибороли з адвокатом Володимиром Шишовим у боротьбі з Криворіжгазом. Хочу сказати, що ці люди – справжні професіонали, які стоять на сторожі закону і захищають нас, простих громадян, від несправедливості.
Серед заходів, присвячених ювілею центрів, хочеться також відзначити круглий стіл “Розвиток системи безоплатної правової допомоги” на якому зібрались адвокати, партнери центру з державного, громадського секторів та представники засобів масової інформації. Усі разом обговорили результати роботи за три роки, поділились одне з одним цікавими історіями та перемогами. Директор Першого криворізького місцевого центру з надання БВПД Олександр Юрчук принагідно вручив подяки партнерам центру – адвокатам, громадським діячам. У той же час колектив центру отримав подяки від Криворізького міськрайонного центру зайнятості, Криворізького економічного інституту та Криворізького факультету Дніпропетровського університету внутрішніх справ.
А роботи було зроблено дуже багато. За три роки клієнтами центрів з надання БВПД стали понад 30 тисяч мешканців Кривого Рогу та ближніх районів, а адвоката за рахунок держави було призначено у понад 3300 випадків. Якщо підрахувати,в середньому ефективність захисту прав людей у судовому порядку завдяки роботі адвокатів становить понад 70%.
Серед перемог, які найбільше запам’ятались:
- підключення газу до буд. Станкова, 13, який 10 місяців був без газопостачання;
- оскарження протоколу про адміністративне правопорушення (злісна непокора працівникам поліції), складеного працівниками поліції – на користь студента;
- виплата компенсації жертві дорожньо-транспортної пригоди – через 26 років після ДТП на користь постраждалої виплачено 10 тисяч гривень;
- видача першого паспорту рому, який в 30 років повернувся з місць позбавлення волі;
- скасування штрафів, складених працівниками підприємств-постачальників – шести особам на суму понад 100 тисяч гривень;
- складення позовних заяв щодо стягнення аліментів понад 300 особам;
- установлення статусу учасника бойових дій 3 особам;
- поновлення на роботі та виплата середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу після незаконного звільнення учасників бойових дій (3 випадки);
- оскарження безпідставної відмови в пільговому проїзді учаснику бойових дій;
- скасування боргів за житлово-комунальні послуги по квартирі, яка належить дітям-сиротам;
- оскарження дій підприємства-управителя, через перегорілу внаслідок перенапруги в мережі техніку;
- захист прав споживачів – у ситуації, коли отримавши завдаток, надавець послуг відмовився його повертати в повному обсязі;
- захист прав споживачів – оскарження дій продавчині;
- захист прав споживачів – повернення коштів за договором на встановлення пластикових вікон (3 випадки);
- стягнення заборгованості із заробітної плати на користь внутрішньо переміщеної особи;
- поновлення пенсій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам;
- призначення пенсії особі, яка через зміну понад 5 разів прізвища, не могла підтвердити трудовий стаж;
- захист прав людей, які потрапили в ДТП;
- скасування заборгованості пенсіонеру за житлово-комунальні-послуги (опалення) з 4500 до 700 грн.
Адреси центрів у Кривому Розі: вул.Качалова, 2, пр.Героїв-підпільників, 1а, вул. Станіслава Конткевича, 37. Графік роботи – з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 без перерв.
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).
{gallery}news/2018/07/4{/gallery}