Один із аспектів усебічного розвитку особистості – висока правова культура. Не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона порушує закони та права. Тому правопросвітницькі лекції – це можливість розповісти громадянам про новели законодавства щодо захисту їх прав, свобод, впровадження реформ та законодавства в цілому.
14 травня 2019 року в рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» начальник Чорнухинського бюро правової допомоги Жанна Шульга взяла участь у засіданні за «круглим столом» на тему: «Батьківський авторитет – могутня сила».
Даний захід організований фахівцями Чорнухинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та багатодітних родин. Під час засідання були роз’яснені права та обов’язки батьків у вихованні дітей відповідно до Сімейного Кодексу України та відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків. Жанна Шульга поінформувала про ініціативи Мін’юсту: права дитини на аліменти, податкова знижка на розвиток дитини та детально роз’яснила порядок стягнення аліментів на утримання дітей, розміри аліментів, суттєві обмеження, які можуть застосовуватися до неплатників аліментів, наголосивши, що держава гарантує захист прав та законних інтересів дітей. Під час цього заходу розповсюджено відповідні брошури системи БПД та проекту «ЯМП!», буклети «Відповідальне батьківство».
Цього ж дня у приміщенні Гребінківського районного суду Полтавської області відбулася гра-квест для старшокласників Гребінківської гімназії на тему: «Мандрівка до храму Феміди».
Метою комунікативного заходу було підвищення рівня правової культури майбутнього покоління та виховання поваги до права у школярів.
Головний спеціаліст Гребінківського бюро правової допомоги Юлія Маковська поінформувала учасників заходу про те, яким чином буде проводитися гра та хто її буде проводити. Також розповіла про професію судді, становлення та розвиток судової системи України, аспекти здійснення правосуддя та відповіла на запитання учнів. Учні побували в архіві суду, камері обвинувачених, кімнаті допиту свідків, навчилися підшивати справи. Під час гри старшокласники ознайомилися із специфікою роботи суду, тож можливо в подальшому ця екскурсія посприяє у виборі майбутньої професії з області юриспруденції молодого покоління.
З кмітливими учасниками гри-квесту зробили фотографію на згадку та надали інформаційні матеріали.
Нагадуємо, що отримати безоплатну юридичну консультацію громадяни можуть, звернувшись до Чорнухинського бюро правової допомоги за адресою: с-ще Чорнухи, вул. Центральна, 30, тел. (05340) 5-17-43.
Гребінківське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Гребінка пров. Спортивна, 11, (05359)2-11-94.