назад

Правова підтримка та просвітництво на Івано-Франківщині

4Низку правопросвітніх, інформаційних заходів провели фахівці системи безоплатної правової допомоги Прикарпаття впродовж тижня. Їхня основна мета – сприяння правовій обізнаності мешканців місцевої громади, особливо правове виховання молоді, юридичне консультування громадян.

Так, 22 березня 2017 року головний спеціаліст Косівського бюро правової допомоги Петро Григорчук поспілкувався з учнями 8-9-х класів Смоднянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат I-II ступенів. Тематика зустрічі охоплювала різнобічні питання: взаємність прав та обов’язків дітей, запобігання вчиненню протиправних діянь, кримінальна відповідальність неповнолітніх, отримання паспорта громадянина України. Фахівець бюро ознайомив школярів та вчителів школи із мережею послуг, які надають бюро правової допомоги області та запросив школярів та їх батьків звертатися до бюро за правовими роз’ясненнями та консультаціями, якщо виникає така потреба.

Цього ж дня Петро Григорук в актовому залі навчального закладу організував консультування громадян з юридичних питань: спадкового законодавства (щодо встановлення додаткового строку для прийняття спадщини) та договірного права (укладення договору оренди нерухомого майна).

23 березня начальник Долинського бюро правової допомоги Галина Стефанишин взяла участь у семінар-навчанні для голів та секретарів місцевих рад Долинського району. Представник центру роз’яснила учасникам наради норми законодавства щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Із представниками сільських рад представник бюро обговорила та сформувала “карту правових потреб громад Долинського району”.

26 березня Галина Стефанишин спільно із головним спеціалістом Болехівського бюро правової допомоги Ілоною Калитин зустрілися із громадою села Княжолуки Долинського району. На загальних зборах вони розказали про послуги системи безоплатної правової допомоги та роз’яснили жителям села способи безпосередньої участі громад у вирішенні питань місцевого значення в світлі реформи децентралізації.

24 березня головний спеціаліст Долинського бюро правової допомоги Альона Базюк спільно зі старшим інспектором з ювенальної превенції Долинського відділення поліції старшим лейтенантом поліції Тетяною Мельник зустрілися із школярами 8-9-их класів Долинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6.

Організатори провели інформаційно-роз’яснювальну бесіду з питань протидії вербуванню та використанню дітей у воєнних діях та збройних конфліктах, захисту дітей під час збройного конфлікту. Учнів ознайомили з основними положеннями Конвенції ООН “Про права дитини” та Закону України “Про охорону дитинства”. Дітям продемонстрували два відеоролики “На Сході України воюють діти” та “Дітей залучають до бойових дій на Сході країни”, перегляд яких не залишив байдужими жодного із присутніх у залі.

На завершення зустрічі представники бюро правової допомоги ознайомили школярів та педагогів із системою безоплатної правової допомоги. Їм розповіли про категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а також випадки, коли діти можуть звертатись за такою допомогою.

Днями працівники Рожнятівського бюро правової допомоги (Віталія Ткачук) та Калуського МЦ з надання БВПД (Вікторія Сеничак) провели правопросвітницький захід “Набуття правового досвіду та його реалізація на практиці”для учнів Брошнівського професійно-технічного училища. Метою заходу було сприяння у створенні мережі параюристів на території Рожнятівського району.

Фахівці бюро розповіли школярам про світову практику запровадження інституту параюристів – осіб, які не мають юридичної освіти, але пройшли спеціальне навчання, розраховане на допомогу членам локальної спільноти у найбільш типових питаннях. За словами Віталії Ткачук, таке навчання дозволить залучити осіб, які не мають юридичної освіти, до правопросвітницької роботи і таким чином сприятиме задоволенню правових потреб мешканців віддалених громад.

Усі заходи супроводжувалися інформаційними та право просвітницькими матеріалами, які залишилися їх учасникам.

Нагадуємо, що Калуський місцевий центр з надання БПВД працює за адресою:

вул.С. Бандери, 18, м. Калуш.

Телефон: (03472) 6-66-93

Е-mail:kalush.frankivsk@legalaid.gov.ua

 

Бюро правової допомоги працюють за адресою

Долинське бюро правової допомоги

м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 2а

Телефон: (03477) 2-51-99

Рожнятівське бюро правової допомоги

смт. Рожнятів, пл. Єдності, 4

Телефон: (03474) 2-06-87

Косівське бюро правової допомоги

м. Косів, вул. Незалежності, 85

Телефон: (03478) 2-48-10

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:office.frankivsk@legalaid.gov.ua.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)


{gallery}pictures/2017.03.28{/gallery}