назад
30.03.18

Правове консультування громадян з актуальних питань пенсійного законодавства

SuM 180330 0129 березня в Краснопільському районному центрі зайнятості фахівець Краснопільського бюро Сергій Куцеренко провів семінар для осіб, які перебувають на обліку в центрі. Мова йшла про особливості виходу на пенсію та гарантії, встановлені державою щодо осіб пенсійного віку.

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення»  статус безробітного набувають особи працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готові та здатні приступити до роботи. Але вже сьогодні їм слід звернути увагу на те, який перелік документів необхідний для подання в органи Пенсійного фонду України для призначення пенсії, та чи відповідають наявні документи вимогам законодавства. Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 р. встановлено порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Основним документом, що підтверджує стаж роботи, звісно є трудова книжка.

Та не завжди в ній наявні записи про той чи інший період роботи або ж вона просто відсутня. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. Також можуть бути надані й інші документи (членські квитки профспілок, військові білети, дипломи тощо).

При перевірці документів працівники Пенсійного фонду нерідко виявляють помилки в написанні прізвища, імя та по батькові особи, яка звернулася за призначенням пенсії. Такі документи для обрахування страхового стажу не приймаються. Саме для цього необхідно звертатися до суду за встановленням юридичного факту належності правовстановлюючого документа певній особі. Суд розглядає такі заяви в окремому провадженні. При винесенні позитивного рішення судом в подальшому судове рішення та відповідний документ подаються знову до органів Пенсійного фонду.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Білопільське бюро правової допомоги –
41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 53. тел. (05443) 9-10-87

Краснопільське бюро правової допомоги –
42400, смт Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел. (05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74

Путивльське бюро правової допомоги –
41500, м. Путивль, пр-т Іоанна Путивльського, 46. тел. (05442) 5-48-44, (05442) 5-49-44

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.