
Катерина Полоз розповіла присутнім про основні функції центрів системи безоплатної правової допомоги та пояснила, чим відрізняється первинна правова допомога від вторинної; а також наголосила про успішні приклади системи у забезпеченні захисту і представництва інтересів в судах та наданні правової інформації та консультацій.
Про алгоритм самостійного захисту своїх прав у випадку домашнього насильства, а також про правопросвітницький проект Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» повідомила Юлія Гула.

Фахівчиня розповіла, що 7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», особою, яка постраждала від домашнього насильства є будь-яка особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.
Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Під час семінару були розповсюджені інформаційні матеріали про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та про безоплатну правову допомогу.
До Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53, тел. (095) 87-662-33, (0522) 32-08-24.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.