Якого правового захисту потребують військовослужбовці та найбільш актуальні питання цієї категорії громадян – саме про це говорили під час низки інформаційних семінарів, які проходили в м. Рівне 10-14 вересня.
Заходи проведено у ряді військових частин, дислокованих у м. Рівне заступником директора Регіонального центру БВПД у Рівненській області Миколою Павлюком та начальником відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Олександром Кузиком
в рамках завдань, визначених Меморандумом про співпрацю між Координаційним центром з надання правової допомоги та Міністерством оборони України а також заходів, спрямованих на розширення доступу до БВПД.
До відома присутніх донесено інформацію про зміст основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та практику їх застосування. Микола Павлюк проінформувала про зміни у Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Відтепер право на безоплатну вторинну правову допомогу мають ветерани війни, у тому числі учасники бойових дій, інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не лише з питань їх соціального захисту, як це було раніше, а з будь-яких питань. При вирішенні питань у судовому порядку військовослужбовець може отримати правовий захист, гарантований державно. До того ж, відповідно до ст.5 ч.1 п.13 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, Герої України – у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав. Найбільш активним було спілкування з військовослужбовцями військових частин А1573, А4240
Завершеннями низки заходів став виступ Олександра Кузика перед особовим складом оперативного командування «Захід» на чолі з командувачем – генерал-лейтенантом Олександром Павлюком, де присутніх поінформовано також про структуру системи БПД, механізми і алгоритми отримання правової допомоги а також про номер єдиного контакт-центру системи безоплатної допомоги України, адреси Регіонального центру БВПД в Рівненській області, місцевих центрів та їх структурних підрозділів у районах області.
Довідково
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).