Вже доброю правовою традицією є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед представників територіальних громад Полтавської області. Продовжуючи практику проведення вебінарів у рамках правопросвітницької акції «Право знати» для представників органів місцевого самоврядування фахівці системи безоплатної правової допомоги Полтавщини спільно з партнерами проводжують роботу у напрямі підвищення їх правової обізнаності.
Так, під час чергового вебінару представники громад області малу змогу дізнатися про особливості правового регулювання сімейних правовідносин.
«Не зважаючи на те, що наша країна перебуває в умовах воєнного стану. Проте, життя продовжується. Люди, зустрічаються, закохуються, одружуються і в них народжуються дітки. Деякі українці та українки, на жаль, втрачають близьких, деякі стають рідними для зовсім незнайомих людей, а деякі створюють в такий складний час нову сім’ю. І всі ці життєві питання потребують вирішення і фіксації саме у правовій площині» – повідомила фахівчиня Полтавського бюро правової допомоги №2 Яна Бардакова, розпочинаючи свій виступ.
Реалізація пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» також стала темою для обговорення на вебінарі з посадовими особами органів місцевого самоврядування Полтавщини.
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко поінформував представників територіальних громад області про Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. За його словами – це пілотний проєкт, який реалізується в Україні з 2019 року. Для неповнолітнього участь у ньому – це шанс не стати засудженим в юному віці, виправити помилку, зробити висновки та більше не вчиняти кримінальних правопорушень.
«Для участі неповнолітнього у Програмі мають бути дотримані наступні умови: наявність потерпілої сторони — фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди; вчинення неповнолітнім вперше кримінального проступку або нетяжкого злочину; визнання неповнолітнім факту вчинення кримінального правопорушення; згода неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі відновлення» – повідомив Ігор Клименко.
Інформування про такий проєкт є ще одним із кроків для розширення кола партнерів, які беруть участь у його реалізації допомагає долучити більше партнерів для її реалізації. Адже, представники територіальних громад, найближче комунікують з людьми, що там проживають і можуть інформувати про можливості застосування відновного правосуддя та залучення партнерів до програми.