назад
22.11.24

Представники системи БПД взяли участь у Форумі надавачів безоплатної та гуманітарної правничої допомоги

Представники Координаційного центру з надання правничої допомоги та юристи-практики системи БПД з різних регіонів України долучилися до обговорення питань якості надання правничих послуг та представили практику системи БПД.

Директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов розповів про оптимізацію процесів надання безоплатної правничої допомоги для покращення доступу вразливих категорій населення до правничих послуг, та роботу системи БПД загалом.

«Якість послуг в системі безоплатної правничої допомоги це те, на що ми звертаємо увагу насамперед і контролюємо цей процес. З початком повномасштабного вторгнення рф збільшилася кількість організацій, які надають правничу допомогу, серед яких є недобросовісні надавачі. Саме тому, сьогодні важливо напрацювати стандарти, які будуть застосовуватися всіма надавачами, і ми готові поділитися своїм досвідом», — зазначив директор Олександр Баранов.

Заступниця директора Координаційного центру Наталія Марчук говорила про основні категорії клієнтів, які звертається до бюро правничої допомоги, про їхні ключові запити на правничі послуги та як вони змінювалися від початку повномасштабного вторгнення рф.

Під час обговорення найкращих механізмів забезпечення якості правничої допомоги Сергій Дрелінський та Анастасія Арцимович поділилися досвідом контролю якості надання правничих послуг адвокатами, що співпрацюють з системою БПД, та юристами, що консультують клієнтів у контактному центрі.

Крім цього, юристи системи БПД під час роботи в групах долучилися до розробки рекомендацій щодо управління якістю надання правничої допомоги в гуманітарному контексті.

Підбиваючи підсумки, перша заступниця директора Координаційного центру Оксана Василяка розповіла про ключові напрямки розвитку системи БПД у 2025 році, зокрема щодо удосконалення стандартів надання правничих послуг, впровадження системи моніторингу дотримання стандартів, розвитку менторства в системі БПД, впровадження планів індивідуального розвитку тощо.

Довідково. У форумі ініційованому Агенством ООН у справах біженців (УКВБ), взяли участь представники системи безоплатної правничої допомоги, Глобального Кластеру Захисту, Норвезької ради у справах біженців, Данської ради у справах біженців, Благодійного фонду «Право на Захист», ГО «Десяте квітня».

За результатами форуму розпочнеться розробка пакету рекомендацій щодо управління якістю надання правничої допомоги в гуманітарних ситуаціях.