Учора, 20 липня на базі партнерів Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області – Сумського державного університету – пройшов семінар-навчання для працівників бюро правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Директор Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамара Козир поділилася власним досвідом підготовки та реалізації програми надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню. Її необхідність полягає в підвищенні відповідальності місцевої влади за доступність якісної правової допомоги.
“Якщо говорити про користь в роботі, яку може принести Програма розвитку БПД, то вона полягає в збільшенні кількості виїзних прийомів та зацікавленості місцевих ЗМІ, забезпеченні додаткового виготовлення інформаційної друкованої продукції та розширенні кола категорій населення, залучених до правопросвітницьких заходів”, – зазначає Тамара Козир.
Основи підготовки та реалізації успішної правопросвітницької діяльності для різновікової та різноцільової аудиторії громадян озвучила начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Конотопського місцевого центру з надання БВПД Валентина Волік. Вона розповіла як про комунікативні підходи до різних груп населення, що звертаються за правовою допомогою, так і роз’яснила сутність методики ведення публічного виступу для налагодження контакту з клієнтом.
“При підготовці до відповідей на будь-які запитання варто завжди згадувати такий меседж: “Якщо лектор захоплений предметом свого виступу, глибоко продумав і відчув тему мови, якщо він природний і щирий, якщо він з задоволенням вийшов на трибуну, то обов’язково буде говорити правдиво й натхненно”, – радить Валентина Волік.
Після теоретичної частини семінару присутні перейшли до практики. Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва продемонструвала практичне застосування вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року № 465 “Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу” (зі змінами від 1 січня 2017 року). Всі охочі мали змогу проконсультуватися стосовно спірних питань, що виникають в процесі їхньої роботи.