назад

Про пілотний проект створення Офісу захисту сімей у Львові говорили представники обласних структур Львівщини

RC ofis 2Установча нарада щодо проекту створення пілотних офісів захисту сімей відбулась сьогодні, 16 жовтня, за участю представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області, Головного територіального управління юстиції, Львівського правового клубу PRAVOKATOR, Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», соціальних служб та громадськості.

Мета зустрічі – обговорення механізму реалізації Офісу захисту сімей, що невдовзі буде відчинений на базі Другого львівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Для нас це надзвичайно відповідально, що Офіс захисту сімей реалізується як пілотний проект у Львові. Наше основне завдання – надати якісну правову допомогу потребуючим», – відзначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Ігор Микитин, відкриваючи установчу нараду.

Ігор Микитин розповів присутнім про основні завдання Офісу, який запрацює у Другому львівському місцевому центрі, серед яких: забезпечення належного захисту сімей, прав дітей та осіб, які постраждали внаслідок домашнього насильства, підвищення рівня правової обізнаності жінок та дітей, а також інформаційна підтримка соціальних ініціатив Міністерства юстиції України: «Чужих дітей не буває», «Стоп насильство», «Стоп булінг».

RC ofis 4

У свою чергу начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Тарас Грень запропонував залучити фахівців державної виконавчої служби для оперативного вирішення питання стягнення аліментів.

За словами начальниці Львівського правового клубу PRAVOKATOR Барбари Калюжної, основне завдання Офісу захисту сімей – це реактивне реагування на проблему. Працівник Офісу повинен скоординувати і надати «дорожню карту» постраждалій особі.

У цьому зв’язку продовжила думку голова асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт: постраждалій особі важливо знати, куди вона може звернутися, адже не всі жінки чи представники дітей хочуть «офіційно» вирішити свою проблему.

RC ofis 3

«Без допомоги соціальних партнерів – соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Офіс захисту сімей не буде життєздатним. Саме тому ми зібрали партнерів, які вже мають досвід роботи з кризовими сім’ями», – відмітила заступниця директора Другого львівського місцевого центру з надання БВПД Христина Гаталяк.

Учасники наради активно обговорили роль усіх, хто зможе надати кваліфіковану допомогу особам, що постраждали від насильства у сім’ї – від фахівців Центрів з надання безоплатної правової допомоги – до представники поліції та психологів соціальних служб.

«Будемо раді спвпрацювати з усіма, хто дотичний до проблеми домашнього насильства» – підкреслила директор Другого львівського місцевого центру Уляна Стефак.

Наступну зустріч з відповідними напрацюваннями своїх пропозицій учасники установчої наради домовились провести найближчим часом.

Нагадаємо, в рамках реалізації зазначеного проекту передбачається створення пілотних офісів захисту сімей у містах Києві, Львові, Одесі, Миколаєві та Дніпрі, що утворюються з метою надання поглибленої комплексної допомоги окремим вразливим категоріям громадян, зокрема, забезпечення належного захисту сімей, прав дітей та осіб, що постраждали від домашнього насильства.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області

Адреса: м. Львів, вул. Валова, 31, 4 поверх; тел./факс: (032)236-74-95.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).