назад

Про соціально-правові гарантії учасникам АТО говорили на семінарах в Великомихайлівському та Захарівському районах

uchasniki ATO 220 та 21 листопада 2017 року працівники Великомихайлівського та Захарівського бюро правової допомоги провели семінари та робочі зустрічі для учасників АТО, метою яких стало висвітлення та обговорення питань що стосується їхнього соціально захисту.

 

Найбільш актуальним питанням, яке обговорювалося на зустрічах, стало порядок виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Фахівці Великомихайлівського та Захарівського бюро правової допомоги проконсультували учасників АТО щодо порядку подачи до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки (до сільських, селищних, міських рад – для отримання ділянок з земель комунальної власності; до районних держадміністрацій – для отримання ділянок з земель державної власності) наступних документів:

  • клопотання довільної форми (в якому визначається розміри та цільове призначення ділянки);
  • додаток: графічні матеріали, в яких зазначається бажане місце розташування ділянки;
  • погодження землекористувача (подається тільки у випадках, якщо дана ділянка перебуває у користуванні іншої особи);
  • документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

У разі, якщо особа хоче отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства, необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.

 

Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою.

 

Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін та за рахунок громадян.

 

Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки).

 

Погоджений проект землеустрою надсилається відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього направлявся пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня отримання проекту (а якщо необхідно провести обов’язкову землевпорядну експертизу – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передання земельної ділянки у власність.


uchasniki ATO 1


uchasniki ATO 2


uchasniki ATO 3


За отриманням правових консультацій та роз’яснень можна звертатися до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Роздільна, вул. Незалежності, 2), а також до бюро правової допомоги, що є його відокремленими відділами:

Захарівське бюро правової допомоги: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49. Тел.: (04860) 9-44-30.

Іванівське бюро правової допомоги: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55.

Великомихайлівське бюро правової допомоги: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2-б. Тел.: (04859) 40 300

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.