назад
13.11.18

Про те як протидіяти домашньому насильству говорили під час круглого столу у Полтаві

img 8965 0

Як свідчить статистика, кожна п’ята жінка в Україні ставала  жертвою домашнього насильства і це не лише фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

Про те, яка робота проводилася на Полтавщині щодо запобігання та протидії домашньому насильству, жорсткому поводженню з дітьми та оперативного реагування на факти скоєння насильства говорили на засіданні  «круглого столу», який відбувся 12 листопада 2018 року в обласній державній адміністрації

Під час візиту представники різних відомств поділилися практикою, яка склалася у регіоні та визначили проблемні питання щодо запобігання та протидії домашньому насильству, жорсткому поводженню з дітьми.

Участь у заході взяли начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Наталія Марчук та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

«Наразі кожен керівник ОТГ, райдержадміністрації чи міста має донести до громадян, що кожен, хто постраждав від домашнього насильства має отримати певну допомогу, а кривдник – понести відповідальність.  У кожному районі Полтавщини призначили певних осіб, які організовують роботу в цій  сфері. Якщо говорити про попередження, то тут потрібно працювати з трьома віковими категоріями. Робота з дітьми, де важливою є роль шкіл та дитячих садочків та гуртків. Їх робота має бути  спрямована на те, щоб сформувати в дітей модель ненасильницької поведінки. Молодь прагне робити стильні речі, тому нам важливо зробити модним для молоді ненасильницьку поведінку. Дорослим треба говорити про те, що за допомогою можна звернутися до соціальних служб, а кривдники мають знати, що їхня поведінка – це порушення прав людини», – резюмувала заступниця Міністра соціальної політики України  Наталія Федорович.img 8965 0

За словами заступника голови Полтавської облдержадміністрації  Олега Пругла з  початку року на Полтавщині до соціальних служб надійшло більше тисячі звернень про насильство в сім’ях.

«Говорити про насильство в сім’ї завжди було соромно. Жінки замовчували, про те, що їх побив чоловік. Нині нам всім треба змінювати  свідомості, розуміти, що так немає бути і кожен має свої права та обов’язки», – зазначив він.dsc 0100 0

«7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Тобто дана категорія осіб отримала право на захист, представництво їх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Таку допомогу надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава», – повідомила Наталія Марчук.img 8997

Керівник Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий розповів, що враховуючи правопросвітницьку функцію працівників системи безоплатної правової допомоги, ними здійснюється активне інформування громадян про права, механізми їх реалізації та захисту, в тому числі і з питань протидії торгівлі людьми. З цією метою фахівцями регіонального місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги проводяться правоосвітні заходи у формі лекцій; виховних бесід; семінари з елементами гри; круглі столи; семінари; інтерактивні заняття; лекції-візуалізації та відкриті уроки. Під час заходів розглядається наступна тематика: «Я МАЮ ПРАВО жити без насильства!», «Скажемо – “ні” домашньому насильству!», «Попередження домашнього насильства. Способи протидії», «Як захистити себе від домашнього насильства», «Домашньому насильству не місце у сучасному суспільстві», «Скажемо СТОП насильству в сім’ї», «Домашнє насильство: кого і за що карає закон?”», «Стопбулінг» , «Захист прав осіб, постраждалих від насильства».dsc 0118 1

Наступного року в області планують створити більше 30 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства.  При БО «Світло надії» є кризовий центр, да надають допомогу тим, хто постраждав від домашнього насильства.

Учасники заходу дійшли домовленостей щодо консолідації всіх державних та недержавних інституцій задля подолання цього негативного та протиправного явища у сучасному суспільстві.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Додатково повідомляємо, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.