назад
27.03.17

Профілактика правопорушень серед учнівської молоді

Сьогодні надто актуальною постає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень – це сукупність заходів, спрямованих на нейтралізацію причин та умов правопорушень і злочинності. Складовими цієї важливої справи є формування у підлітків правильних потреб та інтересів, підвищення їх правосвідомості. Саме з цією метою 23 березня 2017 року для учнів Державного навчального закладу “Золотоніський професійний ліцей” проведено інформаційну годину. Ініціаторами заходу стали Золотоніський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Служба у справах дітей, молоді та спорту виконавчого комітету Золотоніської міської ради.

У ході заходу для ліцеїстів були висвітлені “популярні” статті Кодексу про адміністративні правопорушення, порядок притягнення до адміністративної відповідальності та основи спілкування з поліцією.

Особливий інтерес та жваве обговорення викликала інформація про основні види покарання, які можуть бути застосовані до неповнолітніх, строки позбавлення волі, умови звільнення від відбування покарання.

Окрім того, під час заходу було презентовано діяльність Центру; роз’яснено норми законодавства, на підставі якого забезпечується надання безоплатної вторинної правової допомоги; види правових послуг, що надаються за рахунок коштів Державного бюджету; категорії осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, процедуру доступу до ефективного захисту своїх прав через механізм призначення адвоката тощо.

По закінченню зустрічі слухачі отримали відповіді на задані ними запитання, що пов’язані з практичними життєвими ситуаціями.