До спеціалістів системи безоплатної правової допомоги часто звертаються громадяни, які потребують юридичних консультацій та роз’яснень, що стосуються земельних відносин. Зокрема, за період з 01.01.2018 року по 13.11.2018 року в Україні до центрів БВПД надійшло 32 162 таких звернень. У зв’язку з цим фахівці системи БВПД Сумщини організували низку правопросвітницьких заходів, метою яких є підвищення загального рівня правової освіти та надання практичної допомоги клієнтам.
Так, юристи Конотопського місцевого центру з надання БВПД провели різні тематичні заходи, а саме– виступи, навчання, бесіди із питань, що належать до сфери земельних відносин.
13 листопада головним спеціалістом Липоводолинського бюро правової допомоги Костянтином Штанопрудом був проведений семінар для осіб, які перебувають на обліку у Липоводолинській філії Сумського обласного центру зайнятості, на тему: «Договір оренди землі: що треба знати».
Цього ж дня у Недригайлівському бюро правової допомоги Ірина Валюх провела тематичну зустріч «Земельні правовідносини між орендарем та орендодавцем» для осіб, засуджених до покарань, які не пов’язані із позбавленням волі та які перебувають на обліку в Недригайлівському районному секторі філії Державної установи «Центр пробацій» в Сумській області. Юрист наголосила, що земля завжди була одним із найбільш дорогоцінних ресурсів в Україні й важливим активом для бізнесу, та зазначила: «Враховуючи встановлення мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, найбільш поширеною формою використання таких земель є оренда. Але й тут виникає чимало складнощів та запитань у суб’єктів земельних відносин, внаслідок чого існують розбіжності, які частодоводиться вирішувати в судовому порядку».
14 листопада у Недригайлівському будинку праці та Конотопському місцевому центрі відбулися заходи на тему: «Правове регулювання земельних правовідносин» для безробітних Недригайлівщини та директорів закладів дошкільної освіти міста Конотоп.
Ірина Валюх та Дмитро Соляник розповідали присутнім про оренду землі, умови укладання договорів оренди та спадкування. Фахівці наголосили, що строк дії договору оренди землі визначається за згодою обох сторін, але не може перевищувати 49 років. З передачею землі в оренду встановлюється її орендна плата– платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Фахівці центру акцентували увагу на тому, що орендна плата може справлятися не тільки у грошовому еквіваленті, а й у натуральній та відробітковій (надання послуг орендодавцю)формах. Також сторони можуть передбачати в договорі оренди поєднання різної форми орендної плати. На підставі договору оренди землі орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар, у свою чергу, зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Серед учасників заходів поширювалися інформаційні матеріали відповідної тематики, а також відбулося ознайомлення із загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!».
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43. тел. (05447) 6-23-47
Буринське бюро правової допомоги –
41700, м. Буринь, вул. Першотравнева, 20. тел. (05454) 2-30-69, (05454) 2-10-70
Липоводолинське бюро правової допомоги –
42500, смт Липова Долина, вул. Полтавська, 17. тел.(05452) 5-16-33, (05452) 5-15-37
Недригайлівське бюро правової допомоги –
42100, смт Недригайлів, вул. Сумська, 13. тел. (05455) 5-25-28, (05455) 5-25-29
Роменське бюро правової допомоги –
42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1. тел. (05448) 5-11-99, (05448) 5-10-66
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.