З моніторинговим візитом начальником відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Наталією Поставською 5 червня відвідано Охтирський місцевий центр та його структурні підрозділи – Великописарівське, Лебединське та Тростянецьке бюро правової допомоги. Вивчено окремі питання у діяльності, а саме: робота з клієнтами, надання вторинної правової допомоги, проведення правопросвітництва, організації доступу до сервісів Міністерства юстиції, здійснено інтерв’ювання та анкетування працівників бюро тощо.
Зі скриньок «Для відгуків» вилучено анкети громадян, у яких вони оцінили роботу за визначеними показниками, а в окремих анкетах містяться слова подяки працівникам системи за надану правову допомогу.
![]() |
![]() |
У ході моніторингу проанкетовано 5 працівників бюро.
Правники системи БВПД Сумщини вміють не тільки професійно працювати, але й ведуть активний спосіб життя. За підсумками командних змагань серед представників влади, команда Охтирського місцевого центру виборола перше командне місце.
У місцевому центрі діють 6 програм безоплатної правової допомоги для населення Охтирського, Великописарівського, Лебединського, Тростянецького районів, м. Охтирка, смт Велика Писарівка.
У приміщенні Великописарівської районної державної адміністрації щодня з 9.00 до 12.00 працює мобільний консультаційний пункт, прийом у якому ведене очільник Великописарівського бюро Євген Мороз.
У день моніторингового візиту відкрито дистанційний пункт доступу у військовому підрозділі на території Великописарівського району.
Фахівцем Тростянецького бюро Валерієм Лебідь налагоджено ефективну співпрацю з Боромлянською сільською радою (ОТГ) Печинською сільською радою щодо проведення у приміщеннях сільських рад щомісячних виїзних прийомів громадян.
Слід зазначити ефективну співпрацю з ГО «Родинне коло Тростянеччини». Так, у 2018 році із залученням фахівців Охтирського МЦ, Тростянецького бюро проведено 3 тематичні семінари для громадян за тематикою субсидій, аліментів, правил постановки на облік в центрі зайнятості.
Під час моніторингового візиту до Тростянецького бюро Микола Кравченко, заступник директора Охтирського місцевого центра, спільно з фахівцем бюро надав роз’яснення з питання, за яким звернулася громадянка.
Попередні результати моніторингового візиту обговорено з директором Охтирського місцевого центру Тамарою Козир.
Моніторинг здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій щодо здійснення моніторингу діяльності місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затверджених наказом Координаційного центру з надання правової допомоги №145 від 26 квітня 2017 року, наказу Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області від 16.01.2018 № 7 «Про здійснення моніторингу діяльності місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги».
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.