назад
30.11.18

Проведено моніторинг діяльності Охтирського місцевого центру з надання БВПД

SuR 181130 01Проведення моніторингової діяльності місцевих центрів – це не тільки аналіз статистичних даних у їхній роботі, але й вивчення системи роботи працівників за різними напрямками, виявлення інноваційних «родзинок» у діяльності фахівців задля покращення надання правової допомоги населенню. Цього разу робоча група Регіонального центру запросила взяти участь у моніторинговому дослідженні діяльності Охтирського місцевого центру з надання БВПД нашого постійного партнера – представницю Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Суми Наталію Єсіну.

Розпочався спільний візит до Охтирського місцевого центру з надання БВПД зі знайомства з виставкою дитячих малюнків, що стала завершальним підсумком заходів, проведених з вересня цього року в кожному дошкільному навчальному закладі працівниками Охтирського місцевого центру в межах проекту «Від малої дитини до громадянина». А наймолодший параюрист області – Ксенія Суслова – була надійною та активною помічницею у процесі знайомства дошкільнят з їхніми правами. Журі, до складу якого увійшли представники Регіонального центру та УГСПЛ м. Суми, визначили переможців конкурсу дитячих малюнків на правову тематику.

SuR 181130 02

 

SuR 181130 26Слід зазначити, що вже четвертий рік поспіль Охтирський місцевий центр продовжує співпрацю з Охтирським міським центром позашкільної освіти – Малою академією наук учнівської молоді. За цей час  вдало реалізовані у закладах загальної середньої освіти м. Охтирка такі проекти як «Закон понад усе», «Правова орбіта», «Розуміємо свої права», які сприяли становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свобод людини, формуванню мотивації та вмінь, необхідних для відповідальної частини молоді в громадському житті, створили умови для набуття учнями досвіду громадської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії. Тож,  Охтирський правовий хаб «Vivat Lex» успішно здійснює правоосвітню та правовиховну роботу з молоддю міста, залучення її до науково-дослідницької діяльності у галузі права.

Під час моніторингового візиту фахівець Регіонального центру Любов Демченко вивчила системність роботи з адвокатами: облік виданих доручень, стан їх виконання, прийняті для оплати акти. У свою чергу, спеціаліст Охтирського місцевого центру Тетяна Гончарова пояснила, яким чином здійснюється зворотний зв’язок з адвокатами.

SuR 181130 04

Під час моніторингового візиту до м. Охтирка вивчено й інші напрямки діяльності місцевого центру, а саме роботу відділу представництва.

SuR 181130 06

Велику увагу приділено питанню висвітлення діяльності системи безоплатної правової допомоги в регіоні через засоби масової інформації. Цей напрямок роботи обговорили фахівці Олена Омельченко та Марина Лапоног.

SuR 181130 07

У ході моніторингових візитів присутність представників робочої групи під час надання консультацій клієнтів дає можливість вивчити рівень комунікації правників бюро з відвідувачем, дізнатися, які додаткові питання ставить юрист по змісту ситуації, з якою звертається громадянин, як логічно пояснює, що необхідно зробити тощо. Цього разу була нагода взяти інтерв’ю у клієнтки, яка звернулася з питання реєстрації громадського об’єднання.

SuR 181130 08За словами клієнтки Охтирського місцевого центру, яка працює бібліотекарем, співпраця з Центром здійснюється на постійній основі. Фахівці проводять прийоми громадян в с. Грунь та різні тематичні заходи як для дітей, так і для дорослих.

SuR 181130 03«У минулому році представники УГСПЛ м. Суми проводили моніторинг діяльності всіх місцевих центрів з надання БВПД, що знаходяться на Сумщині. І тоді показники, що характеризують роботу центрів в різних напрямках, були високими. Цього разу під час моніторингового візиту до Охтирського місцевого центру з надання БВПД приємно відзначити його подальшу діяльність на високому рівні, кваліфікованість співробітників, високий рівень надання правової допомоги клієнтам», – зазначила Наталія Єсіна.

SuR 181130 05

Візити до Тростянецького та Лебединського бюро здійснено спільно з директором Охтирського місцевого центру Тамарою Козир та її заступником – Миколою Кравченко.

SuR 181130 10 SuR 181130 09 SuR 181130 11

Перебуваючи у м. Лебедин, фахівці Регіонального центру долучилися до участі у виїзному прийомі громадян спільно з фахівцями Головного територіального управління юстиції у Сумській області. На центральній площі міста проведено вуличне інформування та експрес-консультування громадян з нагальних правових питань фахівцями Охтирського місцевого центру та їх структурного підрозділу Лебединського бюро.

SuR 181130 12

 

Далі роботу продовжено у Лебединському бюро правової допомоги, яке має найвищий обласний показник за ІІІ квартал цього року серед інших бюро по відділу представництва – фахівцями розглянуто 127 справ.

Під час візиту до Великописарівського бюро праової допомоги представники Регіонального центру Наталія Поставська та Олена Омельченко спільно з начальником бюро Євгеном Морозом провели робочу зустріч з керівництвом КУ «Інклюзивний ресурсний центр». Це новий заклад освіти у районі, який розпочав свою роботу у вересні поточного року.

SuR 181130 17Його відкриття викликано необхідністю забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Під час розмови з директором закладу Іриною Романенко та психологом Ганною Єщенко було зазначено, що батьки вихованців закладу потребують також і правової допомоги, адже у багатьох з них виникають питання юридичного характеру.

SuR 181130 18Тож, у ході зустрічі досягнуто домовленості про співпрацю між Інклюзивним ресурсним центром та Великописарівським бюро правової допомоги, а також заклад забезпечено інформаційними матеріалами системи безоплатної правової допомоги, які знаходитимуться у вільному доступі для відвідувачів.

Також представники Регіонального центру долучилися до правопросвітницького заходу, який відбувся для учнівської молоді на базі Філії ДНЗ «Охтирський центр ПТО».

SuR 181130 19

SuR 181130 21 SuR 181130 20

«Начальник Великописарівського бюро Євген Мороз – частий гість у нашому навчальному закладі. Щоразу він проводить цікаві, змістовні правопросвітницькі уроки для учнів, навчає їх, як потрібно захищати свої права, куди звертатися за допомогою. На квести, брейн-ринги від працівників бюро наші учні завжди чекають з нетерпінням», – поділилася враженнями методист закладу Оксана Куткович.

SuR 181130 25Слід зазначити, що фахівці Великописарівського бюро активно використовують матеріали Інформаційно-правового ресурсу. Так, ними використано у правопросвітницькій діяльності буклети «Права неповнолітніх», «Право неповнолітніх на звернення до суду та способи захисту власних прав»Скадовського бюро правової допомоги Голопристанського місцевого центру, що у Херсонській області.

SuR 181130 15Під час моніторингових візитів проанкетовано фахівців бюро правової допомоги з питань форм співпраці з місцевими органами влади, шляхів здійснення ефективної комунікації між бюро та органами влади.

Розміщення актуальних правових консультацій в ЗМІ, плідна співпраця з партнерами, особливості правопросвітницької роботи – такі питання обговорила комунікатор Регіонального центру Олена Омельченко з усіма працівниками бюро.

SuR 181130 13 SuR 181130 14

У свою чергу,Наталія Рибалка, заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу приділила вивченню та наданню методично-консультаційної допомоги працівникам з питань ведення кадрової роботи та діловодства.

SuR 181130 22 SuR 181130 23 SuR 181130 24

Усі опитані працівники бюро використовують у практичній діяльності матеріали, розміщені на Інформаційно-правовому ресурсі, створеному для обміну досвідом на міжрегіональному рівні між фахівцями системи БВПД Сумської, Херсонської, Полтавської областей.

Моніторинг здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій щодо здійснення моніторингу діяльності місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затверджених наказом Координаційного центру з надання правової допомоги №145 від 26 квітня 2017 року, наказу Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області від  16.01.2018 № 7 «Про здійснення моніторингу діяльності місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47

Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23

Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.