Впродовж 23 – 25 лютого 2016 року у столиці проходить візит групи незалежних міжнародних та національних експертів, які працюють над оцінкою системи безоплатної правової допомоги в Україні у світлі стандартів та передового досвіду Ради Європи. Оцінка здійснюється у рамках проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».
Оцінка охоплює систему надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних справах та у випадках адміністративного затримання. Оцінку здійснюють представники іноземних систем правової допомоги, науково-дослідних/наукових установ, а також юристи з відповідними знаннями і досвідом роботи в Україні. А саме, 3 незалежні міжнародні експерти – Виконавчий директор Нідерландської рада правової допомоги Петер ван ден Біггелаар, Голова Міжнародної групи правової допомоги Алан Патерсон (Великобританія) та Директор програм Центру правових ресурсів Молдови Надєжда Хріптієвскі. А також 2 національні експерти – експерт Центру політико-правових реформ, к.ю.н Олександр Банчук та голова Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи, адвокат Геннадій Токарєв.
Зустріч експертів з представниками Координаційного центру, 23 лютого 2016 р.
Проект Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», який і здійснює оцінку, спрямований на забезпечення ширшої підтримки системи безоплатної правової допомоги з метою забезпечення доступу до кваліфікованої правової допомоги як частини права на доступ до правосуддя відповідно до стандартів Ради Європи. Тому одним з напрямків оцінки також буде виявлення ділянок, куди може бути спрямована підтримка Ради Європи в межах зазначеного проекту.
Зустріч експертів з представниками Координаційного центру, 23 лютого 2016 р.
Відповідність системи БПД стандартам Ради Європи та передовому досвіду буде оцінюватися за такими напрямками:
- нормативно-правова база (у тому числі спеціальне законодавство і підзаконні акти);
- практика надання безоплатної вторинної правової допомоги (фізичні особи, які мають право на БВПД, інформація про БВПД, доступ до адвокатів у межах БВПД, призначення і заміна адвокатів БВПД, питання конфіденційності, сфери застосування БВПД, участь адвокатів БВПД на різних стадіях кримінального провадження тощо);
- забезпечення якості у наданні БВПД (стандарти, процедури моніторингу та оцінки);
- організація, функціонування і методи роботи (підбір адвокатів, забезпечення незалежності адвокатів, баланс між незалежністю адвокатів і механізмами внутрішнього контролю, угоди з адвокатами для надання БВПД, розподіл справ, інституційні можливості системи безоплатної правової допомоги – Координаційний центр і його територіальні відділення, організаційна структура, управління, бюджетування та фінансування, управління персоналом, планування, оцінка ефективності, стратегії комунікації, електронна система управління справами та інші ІТ-рішення тощо);
- навчання та професійний розвиток (системи і методи навчання та професійного розвитку адвокатів БВПД, обмін досвідом, аналітична робота);
- відносини з іншими організаціями та особами (взаємодія з органами адвокатського самоврядування, слідчими органами, прокуратурою, суддями, громадянським суспільством, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини).
Зустріч експертів з представниками Координаційного центру, 23 лютого 2016 р.
У рамках оціночної місії її експерти проводять відповідні зустрічі із представниками Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Національною асоціацією адвокатів України, професійних асоціацій адвокатів та юристів, а також представниками судової системи, Адміністрації Президента України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадськими організаціями, міжнародними зацікавленими сторонами, залученими до сфери безоплатної правової допомоги в Україні.
Зустріч експертів з представниками Координаційного центру, 23 лютого 2016 р.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:
Facebook YouTube Google+ Twitter