Оскільки одна з цілей проекту «Я МАЮ ПРАВО!» – підвищення юридичної грамотності українських громадян, 19 жовтня юристи Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД) Микола Кравченко, Марина Лапоног, а також начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олексій Рибалка,
заступник начальника Тростянецького бюро правової допомоги Вячеслав Тютюнник та представники Головного територіального управління юстиції у Сумській області здійснили виїзний прийом у с. Боромля та с. Станове, під час якого надавали мешканцям консультації у правовому полі.
Громадян цікавили питання щодо спрощеного порядку стягнення аліментів, укладення договору дарування, оформлення спадщини, спадкування за заповітом, сплата оренди за пай, пільги учасникам бойових дій, перерахунок пенсії, встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, отримання свідоцтва про право на спадщину, соціальне (діти війни), отримання субсидій тощо. Фахівцями надано вичерпні відповіді та роз’яснення відповідно до чинного законодавства.
Учасники консультування впевнені, що отримана інформація допоможе громадянам захистити свої права та законні інтереси.
Микола Кравченко з робочим візитом завітам до секретаря Боромлянської сільської ради Марії Бейс, де обговорювалися питання децентралізації та об’єднання територіальних громад. Також було проінформовано мешканців про загальнонаціональний просвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», мета якого сформувати нову правову культуру в суспільстві, шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їхнього захисту. Крім того, було розповсюджено інформаційні буклети правового характеру.
Цього ж дня сільській раді селища Станове відкрито черговий дистанційний пункт консультування. Як роз’яснив Микола Кравченко: «Прийшовши до дистанційного пункту, кожен, хто потребує безоплатної правової допомоги, має право: дистанційно проконсультуватися з фахівцями бюро, отримати інформацію про місцезнаходження відповідного центру, а також дізнатися про види послуг, які там надаються; перевірити свою належність до категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги».