назад
07.11.18

Реалізація програми безоплатної правової допомоги в с. Клишки Шосткинського району

ShM 181031 01У рамках реалізації програми безоплатної правової допомоги с. Клишки Шосткинського району на 2018-2019 роки, основною метою якої є розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, мобільна група у складі фахівців Шосткинського місцевого центру Юлії Зацаринної, Ольги Правосуд та Світлани Мязіної здійснили комплекс правопросвітницьких заходів.

Так, на базі Клишківського навчально-виховного комплексу інтегратор центру Юлія Зацаринна провела правопросвітницьку бесіду на актуальну тему «Шкільний булінг. Основні шляхи подолання».

У ході бесіди дітям було надано роз’яснення щодо поняття булінгу, відповідальності агресора за вчинення булінгу та способи йому протидіяти.

«Булінг може зазнати будь-яка дитина у школі, але жодна не заслуговує на таке ставлення. Підтримка та взаємодопомога дуже важливі для людини, що зазнає насилля, цькування. Якщо ви стали свідком такої ситуації, не можна бути байдужим, треба намагатися припинити насилля, за потреби покликати на допомогу»,роз’яснила Юлія Зацаринна.

Діти на прикладах розібрали поведінку агресора та жертви, а також висловили власні думки щодо того, як діяти у подібних ситуаціях. Від правника місцевого центру школярі почули обґрунтовану юридичну позицію в цьому питанні.

Того ж дня начальник відділу підтримки та розвитку інфраструктури Ольга Правосуд провела правопросвітницький захід «Мобінг як психологічна проблема у трудових та дитячих колективах» для педагогічного колективу навчального закладу.

ShM 181031 02

Фахівець ознайомила вчителів навчально-виховного комплексу з презентацією. Учасники заходу мали змогу дізнатися про види мобінгу, у чому криються причини явища, його наслідки.  Працівник центру надала рекомендації, як не стати «жертвою» мобінгу та які  заходи потрібно вживати керівництву, щоб не допустити у колективі цього явища.

«Мо́бінг — це психологічний терор, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.  Цькування на роботі може призвести до виникнення відчуття соціальної неповноцінності; захворювань на нервовому ґрунті. Жахливе відчуття «всі проти мене» руйнує психіку людини, фатально впливає на її самооцінку. Мобінг має ефект доміно, адже негативно впливає не лише на жертву, але й на її найближче оточення – сім’ю, друзів, колег, з якими вона в дружніх стосунках. Учительський мобінг ще й згубно впливає на учнів», – зауважила Ольга Правосуд.

Також начальник відділу правової інформації та консультацій Світлана Мязіна на базі Клишківської сільської ради провела консультування громадян. У ході виїзного прийому до юриста центру за юридичними консультаціями звернулося п’ять  громадян, які цікавилися порядком оформлення спадщини, змінами в  нарахування субсидій, встановлення факту, що має юридичне значення.

До юриста центру звернулася жінка з питанням оформлення субсидії та повідомила, що вона проживає та зареєстрована разом з неповнолітніми дітьми в одному будинку, її чоловік (учасник АТО) проживає в іншому місці.

«У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною», – роз’яснила Світлана Мязіна.

ShM 181031 03

Проведення широкого спектра правопросвітницьких заходів на території Клишківської сільської ради стало можливим завдяки прийнятій програмі безоплатної правової допомоги с. Клишки на 2018-2019 роки. Коштом програми Шосткинський місцевий центр придбав стенд ролл-ап, які містить детальну інформацію про розташування і контакті дані центру. Висловлюємо щиру подяку органам місцевого самоврядування с. Клишки за небайдужість до розвитку безоплатної правової допомоги в сільській місцевості.

ShM 181031 04

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:

Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

Глухівське бюро правової допомоги –
41400,  м. Глухів, вул. Шевченко, 4. тел. (05444) 7-07-20,   (05444) 7-07-12

Кролевецьке бюро правової допомоги –
41300,  м. Кролевець, вул. Європейська, 15. тел. (05453) 9-52-47

Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000,  м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62

Ямпільське бюро правової допомоги –
41200, смт  Ямпіль, бульвар Ювілейний, 1. тел. (05456) 2-20-50

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.