Напередодні літніх канікул Регіональний центр з надання БВПД у Миколаївській області проінформував старшокласників про те, як поводитись у випадках затримання поліцією.
В силу недостатнього життєвого досвіду та незнання своїх прав, підлітки часто не знають, як поводитись у нестандартних ситуаціях і своїми діями можуть погіршити своє становище. Зокрема йдеться про спілкування з поліцейськими в разі затримання.
Для того, щоб роз’яснити неповнолітнім як вести себе під час затримання та повідомити про їх права в такій ситуації, Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Миколаївській області відвідав школи та гімназії міста. Учасники флешмобів та інформаційних лекцій роздали підліткам та їх батькам розроблені листівки-пам’ятки й пояснили, якщо людину затримала поліція, то це не означає, що вона є злочинцем.
Крім цього, працівники центру наголосили на тому, що підлітки під час затримання мають право зателефонувати на безкоштовні номери Національної дитячої гарячої лінії – 0 (800) 500 225 або короткий номер 772, а також на цілодобову гарячу лінію безоплатної правової допомоги – 0 (800) 213 103.
Регіональний центр наполегливо рекомендує всім неповнолітнім записати вищезазначені номери та завжди тримати їх при собі для того, щоб в разі екстреної ситуації можна було ними скористатись.
Інформуємо, що за правовою допомогою можна звернутись до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, тел.: (0512) 37 50 43.