назад

Робоча зустріч з адвокатами, що надають безоплатну вторинну правову допомогу

20180723 150101 2223 липня 2018 року в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області відбулася спільна робоча зустріч керівництва Регіонального центру та Луцького місцевого центру з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у Волинській області в межах міста Луцька на наближених районів.

З адвокатами обговорено механізм обчислення розміру винагороди, відшкодування витрат та їх виплати адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно змін, внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року № 465 «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу», постановою Уряду від 20 червня 2018 року №511.

20180723 150125555

Зокрема, змінено розрахунок оплати за підготовку та подання процесуальних документів з урахуванням змін до процесуальних кодексів, обмежено граничний розмір винагороди залежно від виду/стадії провадження/процесу та їх тривалості, оптимізовано значення низки заохочувальних коефіцієнтів.

Запроваджені зміни збалансовують підхід до оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають БВПД, забезпечують більш ефективне використання бюджетних коштів.

Адвокатів було поінформовано про результативні показники діяльності Регіонального центру, зокрема щодо кількості виданих доручень за перше півріччя 2018 року та стан оплати послуг.

На зустрічі було обговорено проект Порядку розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Регіональним центром було запропоновано ввести територіальний принцип під час видачі доручень. Єдиної позиції не було узгоджено, тому такі обговорення найближчим часом, за вже визначеними датами, пройдуть на базі місцевих центрів області.

Також адвокатами було озвучено ряд проблемних питань, що виникають у їх роботі, висловлено побажання щодо підвищення розміру винагороди адвокатам, запровадження автоматичного розподілу доручень, врегулювання питання своєчасності виплати адвокатам винагороди.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:[email protected]