Мобільний соціальний офіс створено з метою надання соціально-правової допомоги громаді, здійснюючи прийом безпосередньо за місцем проживання. 21 червня юрист Охтирського МЦ з надання БВПД Марина Лапоног увійшла до складу групи, яка здійснила виїзд до Пологівської сільської ради Охтирського району спільно з представниками соціального захисту населення, центру зайнятості, лікаря, представників центру соціальних послуг.
Так як одним із завдань мобільного соціального офісу є спрощення доступу до правосуддя малозабезпечених осіб та інших вразливих верств населення, за попереднього оголошення у сільраді зібралося чимало громадян із різноманітними запитаннями. Їх цікавило: порядок отримання субсидії, знаття з реєстрації особи для одержання субсидії, пільги учасника АТО, порядок стягнення аліментів з батька, який офіційно не працює тощо.
Окрім наданих роз’яснень, Марина Лапоног у свою чергу проінформувала «Як протидіяти домашньому насильству». Вона розповіла про заходи, які застосовують до кривдника, а саме: мова йшла про терміновий заборонний припис та обмежувальний. «Як правило, вживаються заходи: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи та заборона на вхід або перебування в ньому, контактувати з постраждалою особою забороняється. Заборонний припис ініціюється поліцією за заявою особи (тривалість припису до 10 днів), а у разі його невиконання накладається штраф/громадські роботи/адміністративний арешт», – проінформувала Марина Лапоног. Також надано присутнім інформацію про застосування обмежувального припису, який приймає суд у строк не пізніше 72 годин строком до 6 місяців за заявою постраждалої, представника, батьків, родичів, органу опіки і піклування.
Також за час роботи мобільного соціального офісу надано адресну правову допомогу багатодітним сім’ям, учаснику бойових дій.
Цього ж дня здійснено виїзний прийом до Грунської об’єднаної територіальної громади з метою надання правових консультацій правником центру правової допомоги Іваном Острихом. Роз’яснення надавалися з наступних питань: подолання насильства у сім’ї, оскарження адміністративного протоколу, стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання у вищому навчальному закладі.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Великописарівське бюро правової допомоги –
42800, смт Велика Писарівка вул. Ярослава Мудрого, 1. тел. (05457) 5-15-20, 5-18-77
Лебединське бюро правової допомоги –
42200, м. Лебедин , пл. Соборна, 29. тел. (05445) 2-14-12, (05445) 2-14-15
Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600, м. Тростянець, вул. Л. Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52, (05458) 6-62-52
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.