Про можливості, що відкриває для кожного громадянина система безоплатної правової допомоги в частині реалізації своїх прав, захист прав вразливих категорій громадян, реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!»,
форми співпраці з установами освіти – йшла мова на черговій зустрічі, що відбулася 09 січня, зі слухачами Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. На заході були присутні більше 140 осіб, серед яких: заступники директорів з виховної роботи, музичні керівники дошкільних навчальних закладів, вчителі трудового навчання та креслення, вчителі початкових класів, інструктори фізичної культури дошкільних навчальних закладів, вихователі гуртожитків професійно-технічних та вищих навчальних закладів, логопеди навчальних закладів.
Наталія Поставська, начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів, інформувала учасників про можливість отримання первинної та вторинної правової допомоги у місцевих центрах з надання БВПД та їх структурних підрозділах – бюро правової допомоги. Таких точок доступу на Сумщині створено 18. Крім цього роз`яснено види правової допомоги. Особливу увагу приділено вразливим категоріям населення, які можуть звернутися для отримання вторинної правової допомоги, а саме для вирішення справи клієнта буде задіяно адвоката за рахунок держави. У рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного з Департаментом освіти і науки Сумської облдержадміністрації у серпні 2017 року, тісна співпраця з установами освіти у проведенні правопросвітницьких заходів забезпечує правову обізнаність усіх учасників навчально-виховного процесу. Цікавими заходами для навчальних установ відзначився Тиждень права, проведений у грудні минулого року
Під час виступу Наталією Поставською наголошено про категорії громадян, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. «Зростає довіра громадян до системи безоплатної правової допомоги. Вдвічі, у порівнянні з минулорічними показниками, зросла кількість звернень клієнтів, зареєстрованих у місцевих центрах Сумщини. Якщо у 2016 році їх було 12 580, то у 2017 році – 23 519».
Особливу увагу звернено на реалізацію в області проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Учасників заходів інформовано про графік виїздів, з яким можна ознайомитися на веб-сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та сайт «Я МАЮ ПРАВО!», на якому розміщується актуальна правова інформація.
На сайті проекту Міністерства юстиції «Я маю право!» вже розміщено актуальну інформацію за темами:
– Не знаєш, як оформити договір оренди землі?
– Не отримуєш аліменти?
– Не знаєш, як оформити субсидію?
– Забирають бізнес? Відбирають майно?
– Вимагають хабара за іспит чи навчання?
– Не знаєш, як вирішити спір?
У приймальній Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кожен відвідувач може детально ознайомитися з рядом буклетів із правової тематики, у тому числі за проектом «Я маю право!».
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.