назад
24.10.18

Сімейні радники, навчання, інформування – напрями співпраці КЦ та Ради Європи

23.10.2018   zystrich rada evropi (4)Координаційний центр з надання правової допомоги співпрацюватиме з Радою Європи у межах проекту «Стамбульська конвенція: інструмент для посилення боротьби з насильством стосовно жінок та домашнім насильством в Україні». Напрями співпраці були обговорені 23 жовтня.

Проект, що реалізує Рада Європи, спрямований на захист постраждалих від домашнього насильства та насильства стосовно жінок. Одним із напрямів проекту є підтримка надання правової допомоги постраждалим.

Наявні механізми та ініціативи щодо протидії домашньому насильству в Україні були презентовані на регіональній конференції «Доступ до правосуддя жінок-жертв насильства» в Раді Європи, що відбулася 18-19 жовтня у Страсбурзі. За результатами конференції КЦ запропоновано стати партнером проекту.

«Великою мірою весь державний механізм орієнтований на допомогу людям, які постраждали від фізичного насильства у сім’ї. Щорічно до поліції звертається 100 тис. потерпілих, однак це лише 10% від тих, хто зазнає фізичного насильства у сім’ї. А понад 900 тис. людей мовчать. І це йдеться лише про фізичне насильство. Але йому передує психологічне, економічне, сексуальне насильство. Тобто ми можемо допомогти величезній кількості людей, права яких порушені. Головне, щоб вони знали, куди мають звертатися», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

23.10.2018   zystrich rada evropi (3)

Тому серед напрямів співпраці у межах проекту – підтримка робочих груп з розробки інформаційних матеріалів про систему з надання БПД.

«Планується проведення широкої інформаційної кампанії. Це дуже актуально. З початку року до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги надійшло лише 146 звернень від людей, які постраждали від домашнього насильства. Тобто складається враження, що люди або не знають про можливість отримати безоплатну правову допомогу, або через певні причини не можуть чи бояться звернутися до центрів», – говорить заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Сінчук.

23.10.2018   zystrich rada evropi (2)

Передбачається співробітництво у впровадженні ініціативи «Сімейні радники». Сімейні радники поширюватимуть інформацію про систему БПД, радитимуть куди звертатися за правовою допомогою.

Ще один напрям співпраці – навчання адвокатів та юристів центрів з надання БВПД для розвитку навичок «soft skills».


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook            YouTube YouTube