назад

221515151125515817845814За загальним правилом, щоб прийняти спадщину, треба подати заяву до нотаріуса протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Але неповнолітня особа вважається такою, що прийняла спадщину, якщо не відмовилася від неї у встановленому порядку. Таким чином, з метою захисту прав дітей закріплюється безумовний принцип прийняття ними спадщини.  Тобто, якщо спадкоємці на момент відкриття спадщини були неповнолітніми, то вважається, що спадщину діти прийняли і без подачі заяви до нотаріуса.

Статтею 1273 Цивільного Кодексу України передбачено,  що  неповнолітня особа   віком від  14 до 18 років  може відмовитись   від прийняття спадщини  за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальника  і  органу  опіки  та піклування.

Відповідно до  статті 1269 Цивільного Кодексу України від імені малолітньої дитини заяву про прийняття спадщини подаютьїї батьки (усиновлювачі) чи опікун. А от особа, яка досягла 14 років (стала неповнолітньою), має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків (усиновлювачів) чи піклувальника. Таким чином, неповнолітній має можливість самостійно реалізувати своє право  на  спадкування.

Згідно вимог статті 1241 Цивільного Кодексу України малолітні і неповнолітні діти спадкодавця незалежно від змісту заповіту (на будь-яку особу) спадкують половину тієї частки, яка б належала їм у разі спадкування за законом. Тобто законодавець захистив дітей спадкодавця на той випадок, коли спадкодавець склав заповіт на користь іншої особи. 

Цей розмір може бути зменшений судом за наявності обставин, які мають істотне значення.

Згідно з вимогами статті 67 Закону України «Про нотаріат», коли нотаріус видає на ім’я неповнолітнього спадкоємця Свідоцтво про право на спадщину, то він зобов’язаний повідомити про це органи опіки та піклування за місцем проживання неповнолітнього спадкоємця. Це робиться для охорони майнових інтересів дитини, контролю за цим та попередження зловживань у цій сфері.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу жителі Збаразького, Ланівецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером телефону: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: вул. Шевченка, 59А, м. Кременець. 

Дізнатися більше інформації про безоплатну правову допомогу можна на сайті за посиланням чи зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

д час заходу обговорили основні норми чинного законодавства, зокрема Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 17 вересня 2014 р. «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу». Документом визначено порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, а також методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.